GÜZEL KALMAK ELİNİZDE

GÜZEL KALMAK ELİNİZDE

Milliyet

Ünlü dermatolojist ve estetisyenler yaşlılığın tamamen genetik bir miras olmadığını, yavaşlatılabileceğini açıkladı.

 


İngiliz cilt uzmanları yaşlanmayı geciktirmenin yollarını açıkladı. Ünlü dermatolojist ve estetisyenler yaşlılığın tamamen genetik bir miras olmadığını ve kadınların anneleriyle aynı hızda yaşlanmamaları için bazı yöntemler bulunduğunu belirttiler.

Cerrah Paul Banwell yaşlanma sürecinin yüzde 50’sinin anne ya da babanınkine benzeyeceğini söylerken, yıllar boyu cildin maruz kaldığı güneş, sigara dumanı ve stresin de diğer yüzde 50 içinde etkili olacağını dile getiriyor. İşte uzmanların gözünden yaşlılıkta oluşan cilt problemleri ve bunların çözüm yolları:

* Ciltte renk farklılığı: Çoğunlukla güneş ışınları yüzünden meydana gelen bu olay güneş koruması ve nemlendirici özelliği bulunan bir krem sürülürse engellenebiliyor.

* Kırışıklıklar: Cilt ne kadar beyazsa o kadar incedir ve bu incelik kırışıklıklara neden olur. Kuru cilt yağlı ciltten daha çok kırışır çünkü cildi
koruyan bir antioksidan olan E vitamini yağlı ciltte bulunur. Uygulanması gereken önlem cildi güneş ışığıyla sigara dumanından korumatır.

* Sarkan cilt: Ciltteki sarkma genelde anne babadaki ile benzer seviyede yaşanır çünkü sarkmalar yüzün yapısına göre oluşur. A ve C vitamini içeren ürünlerin kullanımı cildin kolajen üretmesine yardımcı olarak sarkmayı önlüyor.

* Yorgun görünen cilt : Yaşlandıkça ışığı eskisi gibi yansıtamayan cilt yorgun ve donuk görünür. Bunu engellemenin yolu ise cilde ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayacak bir maske uygulamak olarak söyleniyor.

* Göz halkaları: Gözün altında bulunan halkaların genetik olduğu söylense de gecede 8 saatlik uyku ile bunların azaltılabileceği belirtiliyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al