GÜZEL KALMAK ELİNİZDE

GÜZEL KALMAK ELİNİZDE

Milliyet

Ünlü dermatolojist ve estetisyenler yaşlılığın tamamen genetik bir miras olmadığını, yavaşlatılabileceğini açıkladı.

 


İngiliz cilt uzmanları yaşlanmayı geciktirmenin yollarını açıkladı. Ünlü dermatolojist ve estetisyenler yaşlılığın tamamen genetik bir miras olmadığını ve kadınların anneleriyle aynı hızda yaşlanmamaları için bazı yöntemler bulunduğunu belirttiler.

Cerrah Paul Banwell yaşlanma sürecinin yüzde 50’sinin anne ya da babanınkine benzeyeceğini söylerken, yıllar boyu cildin maruz kaldığı güneş, sigara dumanı ve stresin de diğer yüzde 50 içinde etkili olacağını dile getiriyor. İşte uzmanların gözünden yaşlılıkta oluşan cilt problemleri ve bunların çözüm yolları:

* Ciltte renk farklılığı: Çoğunlukla güneş ışınları yüzünden meydana gelen bu olay güneş koruması ve nemlendirici özelliği bulunan bir krem sürülürse engellenebiliyor.

* Kırışıklıklar: Cilt ne kadar beyazsa o kadar incedir ve bu incelik kırışıklıklara neden olur. Kuru cilt yağlı ciltten daha çok kırışır çünkü cildi
koruyan bir antioksidan olan E vitamini yağlı ciltte bulunur. Uygulanması gereken önlem cildi güneş ışığıyla sigara dumanından korumatır.

* Sarkan cilt: Ciltteki sarkma genelde anne babadaki ile benzer seviyede yaşanır çünkü sarkmalar yüzün yapısına göre oluşur. A ve C vitamini içeren ürünlerin kullanımı cildin kolajen üretmesine yardımcı olarak sarkmayı önlüyor.

* Yorgun görünen cilt : Yaşlandıkça ışığı eskisi gibi yansıtamayan cilt yorgun ve donuk görünür. Bunu engellemenin yolu ise cilde ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayacak bir maske uygulamak olarak söyleniyor.

* Göz halkaları: Gözün altında bulunan halkaların genetik olduğu söylense de gecede 8 saatlik uyku ile bunların azaltılabileceği belirtiliyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al