GÜNLÜK TUT KİLO VER

GÜNLÜK TUT KİLO VER

AFP

Kilo vermek için çare arayanlara beslenme  alışkanlıklarını yazacakları bir günlük tutmaları önerildi.

 


İtalyan La Stampa gazetesinde çıkan habere göre, ABD'nin Connecticut  eyaletindeki Greenwich Hastanesinde görev yapan doktor Mosunic, beslenme günlüğü  tutmanın egzersiz yapmak gibi olduğunu söyledi.

Düzenli olarak günlük tutulması durumunda kişinin gün boyunca neler  yediğinin ve ne kadar kalori aldığının bilincine varacağını kaydeden Mosunic,  bunun da kilo vermeye yardımcı olacağını belirtti.

Bu yöntemin başarılı olması için gün içerisinde tüketilen her şeyin not  edilmesi gerektiğine işaret eden doktor Mosunic, tutulan günlüğün başka biriyle  paylaşılmasının da önemli olduğunu, böylece kişinin başkalarına ve özellikle de  kendine karşı dürüst olup olmadığını anlayabileceğini ifade etti.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al