Güneş gözlüğü takmasının bir nedeni var

Kendisi için özel tasarlanmış, ışıltılı güneş gözlüğüyle poz veren bu kedinin sosyal medyada binlerce takipçisi var.

Güneş gözlüğü takmasının bir nedeni var

‘Güneş gözlüklü kedi’ olarak tanınan Bagel isimli kedinin gözlük takma sebebi ise fenomen olmak değil…

İki yaşındaki Bagel’ın doğuştan gözkapakları yok, bu nedenle sürekli güneş gözlüğü takmak zorunda. Ayrıca Bagel’ın gözleri gözyaşı üretemiyor. Bu sebeple sahibi tarafından her gün gözüne damla damlatılıyor.

Şimdiye kadar üç ameliyat geçiren Bagel’ın iyileşmeyince veterineri başka bir çözüm bulmuş. O günden bu yana Bagel kendisi için üretilen bu özel gözlüğü kullanıyor. 'Sunglass cat' (Güneş gözlüklü kedi) isimli sosyal medya hesaplarını binlerce kişi takip ediyor.Bagel'ı daha 2 aylıkken sahiplenen Karen, kedisinin sevgi dolu ve fazlasıyla sakin olduğunu söylüyor.

ABD’nin Los Angeles kentinde yaşayan Karen, yolda yürürken insanların kendisini durdurarak gözlükle ilgili sorular sorduğunu ve herkesin ona dokunmak istediğini anlatıyor.

Bagel'ın gözlerinin yanı sıra başka sağlık sorunları da var. Vücut ısısını düzenleyemediği için soğuk havalarda sahibi onu sıcak tutacak giysiler giydiriyor. Bu nedenle Instagram'daki pek çok fotoğrafında üzerinde giysi bulunuyor.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al