GÜNEŞ BU YAZ DAHA TEHLİKELİ

GÜNEŞ BU YAZ DAHA TEHLİKELİ

Milliyet

İlkbahar ve yaz aylarında güneş ışığına çıkarken daha dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

 


Dünya Meteoroloji Örgütü’nün, son aylarda ozon tabakasının Kuzey Kutbu üzerindeki kısmında yaşanan kaybın rekor seviyeye ulaştığını açıklamasının ardından, bilim insanları bu yıl ilkbahar ve yaz aylarında güneş ışığına çıkarken daha dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu.

Güneş’ten gelen tehlikeli mor ötesi ışınları engelleyen ozon tabakasında meydana gelen incelmenin en çok Kuzey Kutbu’nda etkili olacağı belirtildi. Ancak uzmanlar, Avrupalıların da bu sene güneşe çıkarken dikkatli olmaları ve mor ötesi ışınlardan korunabilmek için özel çaba harcamaları gerektiğini dile getirdi.

Uzmanlar, mor ötesi ışınların etkisinden korunabilmek için güneş kremi sürülmesi, güneş gözlüğü ve şapka kullanılması, öğle saatlerinde de güneşe çıkmamaya çaba harcanması gerektiğini belirtiyor.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al