Günde 2 bin misafir ağırlıyor

Avustralya'nın başkenti Canberra'da, evlerini 500 bin 162 adet yanıp sönen Noel ampul ile süsleyerek yeniden Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Richards ailesinin evini her gün binlerce kişi ziyaret ediyor.

Günde 2 bin misafir ağırlıyor

Avustralya'nın başkenti Canberra'da, evlerini 500 bin 162 adet yanıp sönen Noel ampul ile süsleyerek yeniden Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Richards ailesinin evini her gün binlerce kişi ziyaret ediyor. misafiragirlamaEvlerini aralık ayından itibaren ziyarete açan rekortmen aile, ilk kez 2001 yılında evlerini 331 bin 38 ampul ile süsleyerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiş ancak bu unvanı 2012 yılında 346 bin 283 ampul kullanarak evlerini süsleyen Amerikalı bir aileye kaptırmıştı. Havanın kararmasıyla Richards ailesinin evine gelen ziyaretçiler, yarım milyondan fazla yanıp sönen ampul arasında dakikalarca vakit geçiriyor.

Evin bulunduğu sokakta araç parkı için gönüllüler ziyaretçilere yardımcı oluyor. Ziyaretin ücretsiz olduğu rekortmen evin girişindeki gönüllüler, ziyaretçilerden hayır kurumlarına verilmek üzere bağış topluyor. Richards ailesinin evine her gün yaklaşık 2 bin ziyaretçinin geldiğini belirten gönüllüler, bu sayının her geçen gün arttığını ifade etti. Ev sahibi David Richard tarafından yaklaşık bir aylık bir çalışma ile 48 kilometre uzunluğunda kablo kullanılarak hazırlanan ve aralık ayı boyunca ziyarete açık olan rekortmen evin, yaklaşık 2 bin 500 Avustralya doları tutacağı tahmin edilen elektrik masrafı, Avustralyalı elektrik dağıtım firması tarafından karşılanacak. Ziyaretçilerden elde edilen bağışlar ise hayır kurumlarına verilecek. A.A