Deprem Travma Psikolojisi

Gülme başına 85 kuruş

Barcelona'daki Teatreneu adlı tiyatro kumpanyası, mizah oyununa gelenlerden 'gülüş başına 85 kuruş' alıyor. Sabit bilet ücreti yok.

Gülme başına 85 kuruş

Barcelona'daki Teatreneu adlı tiyatro kumpanyası, mizah oyununa gelenlerden 'gülüş başına 85 kuruş' alıyor. Sabit bilet ücreti yok. gulmek85kurusGeçtiğimiz eylül ayında kültürel etkinliklere uyguladığı yüzde 8 vergi oranını yüzde 21'e yükselten İspanya hükümeti, gösterilerin bilet fiyatlarının da artmasına sebep oldu.

İspanyolların son 4 ayda kültürel etkinliklere katılım oranı yüzde 30 oranında düştü. Seyirci kaybeden tiyatro grupları, bu konuya çözüm getirmek için yepyeni bir yöntem uygulamaya başladı. Barcelona'daki Teatreneu adlı tiyatro kumpanyası, mizah oyununa gelenlerden 'gülüş başına 0.30 euro (85 kuruş)' alıyor. Sabit bir bilet ücreti uygulamıyor.

KAÇ PARALIK GÜLDÜN?

Uygulama şöyle işliyor: İzleyici oyuna bedava giriyor. Her koltukta duygu yoğunluğunu ölçen dedektörler bulunuyor. Performans sırasında seyirci her güldüğünde sistem 0.30 kuruş (0.85 euro) atıyor. Şov bittiğinde müşteriler tiyatro danışmasına gidip 'gülme oranlarını' öğreniyor ve ona göre ödeme yapıyor. Oyunu tek bir kuruş ödemeden terk edenler de oluyor. Maksimum ödenen para ise 24 euro (68 TL). Teatreneu'nun yeni fikri, Barselona'daki tiyatro severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Şova gelenlerin oranı yüzde 35 oranında arttı. Ortalama ödenen ücret ise 6 euro (17 TL) olarak açıklandı. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al