Gözenekleriniz sizi mutsuz mu ediyor?

İşte gözenek sıkılaştırıcı ev yapımı tarifler.

Gözenekleriniz sizi mutsuz mu ediyor?

İşte gözenek sıkılaştırıcı ev yapımı tarifler. gozenekmaske“Gözenekler geniş olduğu zaman öncelikle siyah nokta ve sivilce problemi yaşamanıza neden olur. İlerleyen yaşlarda ise geniş gözenekler yerçekimine dayanamayıp cildi aşağıya doğru çekmeye başlar. Bu nedenlerden ötürü gözenekleri sıkılaştırmak önemlidir” diyen Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak, bunun için evde neler yapabileceğimizi anlattı. - Öncelikle, her sabah cildinizi soğuk su ile yıkayın ki kan dolaşımı artsın ve cilt kendini beslesin. - Haftada bir, akşamları mutlaka peeling yaparak gözeneklerin içine dolan yağ ve doku birikintilerini uzaklaştırın. - Cildinize uygun bir yağ ile (ozonlanmış zeytinyağlı bakım serumları uygundur) haftada iki gece aşağıdan yukarı doğru masaj yapın ki yer çekimi ile savaşınız başlasın.

PEELİNG TARİFİ

2 yemek kaşığı Mısır unu 1 tatlı kaşığı bal 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı Az miktarda su Hazırlanışı: Ürünleri karıştırın ve yumuşak hareketlerle cildinize dairesel masaj yaparak uygulayın. Göz çevreniz hariç tüm cildinize 5-6 dakika uyguladıktan sonra bol su ile durulayın ve maden suyu ile tonik yapın.

GÖZENEK SIKIŞTIRICI TONİK TARİFİ

1 şişe sade maden suyu 1 tatlı kaşığı limon suyu (taze limon) 1 yemek kaşığı gül suyu Hazırlanışı: Malzemeleri karıştırın ve elde ettiğiniz toniği, akşamları temiz cildinize çalkalayarak uygulayın. Toniğinizi serin ortamda saklayın.

GÖZENEK SIKILAŞTIRICI MASKE TARİFİ

½ çay bardağı kil 1 çay kaşığı limon suyu 1 tatlı kaşığı lavanta yağı Ve akışkan kıvama gelene kadar eklenecek maden suyu Hazırlanışı: Bu malzemelerin tamamını karıştırın ve 15 günde bir, akşamları göz çevresi hariç tüm cildinize uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın ve tonik uygulayın. Not: Verilen tariflerin içindeki herhangi bir ürüne alerjiniz varsa lütfen ürünleri kullanmayın! HÜRRİYET AİLE

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İntiharı önlemede psikolojik d
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Erkeklerin hoşlanma belirtileri Nelerdir; Erkekler bir kadından hoşlandığında neler yapar, nelerden uzak durur, karşı tarafa nasıl aşk sinyalleri gönd
  • Randevu Al