Göremiyor duygularını şiirle anlatıyor

Konya'da çocukluk aşkı terk edince duygularını “aşk” konulu şiirlere döken görme engelli Hüseyin İbiş, bugüne kadar yazdığı 200 şiirini bir kitapta topladı.

Göremiyor duygularını şiirle anlatıyor

Konya'da çocukluk aşkı terk edince duygularını “aşk” konulu şiirlere döken görme engelli Hüseyin İbiş, bugüne kadar yazdığı 200 şiirini bir kitapta topladı. goremiyorsiirDoğuştan görme engelli Hüseyin İbiş, görme engelliler okulunda kendisi gibi engelli bir kızı çok sevdi. İlerleyen dönemlerde ikili arasındaki sevgi aşka dönüştü. Üniversiteyi kazanan çocukluk aşkı tarafından terk edilen İbiş, merakı olan şiire yöneldi. Duygularını şiirlere döken genç şair, yazdığı 200 şiiri bir kitapta topladı.

"ÖNEMLİ OLAN İNSANIN KALBİNİN GÖRMESİ"

Hüseyin İbiş, özellikle konusu "aşk" olan şiirler yazdığını söyledi. Engellilerin elinden tutulursa, onların neler yapabileceğini gösterebileceğini ifade eden İbiş, "Önemli olan; insanın kalbinin görmesi. Kalpten gelen duygularımı kağıda döktüm" dedi. Kendisini hiçbir zaman engelli olarak görmediğini vurgulayan İbiş, kalp gözünün değil, bedeninin gözünün görmediğini kaydetti. Şiirlerini kalp gözü görmeyenlere yazdığını anlatan İbiş, şöyle devam etti: "Kalp gözüyle bakılmazsa her şey anlamını kaybeder. Çalışmalarımı bu kitapla sınırlandırmayacağım. Dünyam hiçbir zaman karanlık olmadı. Hayatta güzel şeyler de oluyor. Önemli olan o güzellikleri görebilmek... Dünyada hiçbir değerin, sevginin yanında kıymeti yoktur. Şarkı sözü de yazıyorum. Hatta bir tanesini Ebru Gündeş'e gönderdim, cevap bekliyorum." A.A