Deprem Travma Psikolojisi

Google Glass bağımlısı oldu

ABD’li bir askerin Google Glass bağımlılığı nedeniyle donanmanın madde bağımlılığı programı SARP kapsamında tedaviye alındığı açıklandı.

Google Glass bağımlısı oldu

ABD’li bir askerin Google Glass bağımlılığı nedeniyle donanmanın madde bağımlılığı programı SARP kapsamında tedaviye alındığı açıklandı.

googlebagimliOlay, SARP programının başında bulunan Dr. Andrew Doan’ın, konuyla ilgili Addictive Behaviours isimli dergide yayınladığı makaleyle ortaya çıktı. Doan, ismi basına açıklanmayan 31 yaşındaki askerin 2 ay önce satın aldığı Google Glass’ı bu süre boyunca her gün 18 saat boyunca taktığını ve cihaz elinden alındığında “agresif ve tedirgin” davranışlar sergilediğini anlattı. Doan askerin uyuduğu ve duş aldığı zamanlar dışında Google Glass’ı gözünden hiç çıkarmadığını ve rüyalarında bile cihazı kullandığını gördüğünü açıkladı. 35 gün boyunca bir rehabilitasyon merkezinde tedavi görecek olan askerin Google Glass dışında sigara ve alkol bağımlılığı ile de boğuştuğu belirtildi. AFP
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al