Gönüllüler müzikle kendinden geçti

Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Gönüllüleri Müzik ile Kendilerinden geçti.

Gönüllüler müzikle kendinden geçti

Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Gönüllüleri Müzik ile Kendilerinden geçti.

mutluyuvadernegi1 mutluyuvadernegiKorunmaya muhtaç, kimsesiz risk altındaki çocukları topluma kazandırmak amacıyla yola çıkan “Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği” gönüllüleri, Rahmi Oruç Güvenç’in müzik terapi programıyla kendinden geçti. Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Türk Müzik ve Hareket Terapisinde dernek çalışanları enerjiyle depoladı. Türk topluluklarına ilişkin enstrümanlarıyla birbirinden farklı Türk topluluklarının müziklerini icra eden Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rahmi Oruç Güvenç ve ekibi, Türk Müzik ve Hareket Terapisinde katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı. Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen Müzik Terapi programına çok sayıda Dernek gönüllüsü katıldı. Güvenç ve ekibi, otantik Türk ensturmanlarından oluşan seçkiyle birbirinden etkileyici makamlarda müzik dinletisinde bulundu. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü aynı zamanda da Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Genel Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da katıldığı programda Tarhan, dernek olarak çok önemli ve güzel işler yaptıklarını söyledi. Programda Dernek çalışmalarında gösterdiği gayretlerinden ötürü gönüllü annelerde de ödüllendirildi.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al