GİZLİ GÖZLE İZLİYORLAR

GİZLİ GÖZLE İZLİYORLAR

A.A

Giderek küçülen ve çeşitlenen gizli kameralara, en fazla çocuğunu bakıcıya bırakan aileler ilgi gösteriyor.


Fiyatları çekim menzili ve süresine, görüntü kalitesine, ses kayıt özelliğine göre değişen gizli kameraları, günlük ev yaşamımızda her an için gözümüzün önünde olan eşyalara benzetilmeleri nedeniyle fark etmek giderek zorlaşıyor.

Kurduğu internet sitesi aracılığıyla gizli kamera satışı yapan Engin Giray, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müşterilerinin çoğunluğunu bebek ya da çocuklarını bakıcıya bırakan ailelerin oluşturduğunu söyledi.

Müşterilerinin genellikle güven eksikliği ve merak nedeniyle gizli kamera satın aldıklarını ifade eden Giray, “Gizli kameraya en çok çalıştığı için çocuğunu evde bakıcıyla bırakan ebeveynler ilgi gösteriyor. Sanıldığı gibi eşini takip için gizli kamera satın alan pek yok” dedi.

Giray, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocuğunu bakıcıya bırakıp evden ayrılan ebeveynler, onlara kötü muamele yapılmasından endişe ediyor. Ebeveynler haklı olarak çok sevdikleri çocuklarının kendileri çalışırken evde ne yaptığını bilmek istiyor. Kötü muamele endişesi yanında bunun için de gizli kamera satın alanlar oluyor.

Ebeveynler evin herhangi bir noktasına kolayla yerleştirebilecekleri, dikkat çekmeyen ve gün boyu çekim yapabilen gizli kameraları tercih ediyor. Dış görünüşü bakımından radyo ya da oda spreyine benzeyen kameralar en fazla ilgiyi görüyor. Kalem, anahtarlık türünde olan ancak çekim kapasitesi sınırlı ürünler de çok tercih ediliyor.”

Giray, gizli kameraların iş yeri güvenliği, yaygın bayii ağını kontrol etme ve ürün tanıtımları sırasında kullanım için de satın alındıklarını bildirdi. Giray, kimilerinin ise yalnızca merak ettikleri için anahtarlık ve kalem biçimindeki gizli kameralar satın aldıklarını ifade etti.

Giray, internet sitelerine Türkiye'nin her yerinde ilgi olduğunu, talep olması halinde ürünleri kargoyla Türkiye'nin her yerine gönderdiklerini ifade etti.

Gizli kameraların çoğunluğunun kendi üretimleri olduğunu ve ürünlerinin taklit edilebildiğini dile getiren Giray, piyasada Çin'den gelen çeşit çeşit ve bol miktarda gizli kamera bulunduğunu belirtti.

Giray, gizli kameraların fiyatlarının 45 lira ile 2 bin 700 lira arasında değiştiğini sözlerine ekledi.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al