Gençlik ve Mutluluk Psikolojisi Konferansı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde verdiği “Gençlik ve Mutluluk Psikolojisi” konferansında “İyi insan olmak bu dünyada yaşamak için ödediğimiz kiradır.”.

Gençlik ve Mutluluk Psikolojisi Konferansı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde verdiği “Gençlik ve Mutluluk Psikolojisi” konferansında “İyi insan olmak bu dünyada yaşamak için ödediğimiz kiradır.”.

Prof. Dr. Nevzat TARHAN Prof. Dr. Nevzat Tarhan Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi'nde verdiği "Gençlik ve Mutluluk Psikolojisi" konferansında "İyi insan olmak bu dünyada yaşamak için ödediğimiz kiradır." değerlendirmesinde bulundu. Tarhan, "Televizyonun düğmesini açamayan anneannenin, insanları nasıl bu kadar iyi tanıdığını, ev içi kavgaları nasıl bu kadar beceriklilikle ve ustalıkla sakinleştirebildiğini, sorunları nasıl kolaylıkla çözdüğünü IQ (Intelligence Quotient) ve EQ (Emotional Quotient) farkı ile açıklıyoruz." Dedi. Karar verme hiyerarşilerinden bahseden Tarhan, Esnek optimizm ve Otantik mutluluk hakkında da bilgiler verdi.

"BEYNİMİZE HİÇBİR ZAMAN EKSİKSİZ BİLGİ ALAMAYIZ."

"Konuşmasına Ön yargı ve Algı tanımlamalarıyla devam eden Tarhan Algılarımız sınırlıdır; varsayımlarla tamamlanır. Beynimiz eksik parçaları tamamlamak için geçmiş sonuçlara atlar, genellemeye geçer, Abartmayı seçer, çarpıtmaya geçer. " dedi. Tarhan konuşmasında, zekâ türlerinden bahsederek, Mevlana'dan, Aristotales'ten ve Hitler'den örnekler verdi. Konferansa, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen, Prof. Dr. Ö. İrfan Küfrevioğlu, Prof. Dr. Samih Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz, Prof. Dr. Mehmet Sadi Çögenli, İl Emniyet Müdürü H.Turgut Yıldız, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferans, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz'ın, Prof. Dr. Nevzat Tarhan'a verdiği teşekkür plaketi ile sona erdi.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • 27 Temmuz’da başlayan resmi tercih süresi 5 Ağustos 2022 Cuma günü sona eriyor. Meslek seçiminde hala kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile i
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Randevu Al