GENÇLİK VE FLÖRT

GENÇLİK VE FLÖRT

Genç dergisi

Gençlik döneminde duygusal bir birlikteliğin özendirilmesiyle ilgili medyanın ve modern kültürün baskılayıcı tutumu değerlendirildi.

"Gençlik döneminde duygusal bir birlikteliğin özendirilmesi ve mutlaka yaşanması gerektiği noktasında medyanın ve modern kültürün baskılayıcı tutumu nasıl değerlendirilmeli? Flört bazılarının iddia ettiği gibi masum bir duygusal deneyim midir? 12-13 yaşlarına kadar inmiş olan duygusal ilişkiler çok ciddi travmaları tetikleyecek potansiyeller mi içeriyor? Flört ilişkisi sonucu, karşı cinse ilgisiz, sevgi duygusu yıpranmış, hazcı kadın ve erkek bireyler mi oluşuyor? Flört’ün evliliği geciktirdiği veya evliliğe darbe vurduğu söylenebilir mi?"

Genç Dergi bu ay "Eğlenilecek Değil, Evlenilecek İnsan Ol!" başlığıyla bu soruların cevaplarını arıyor. Konu çerçevesinde Psikolojik Danışman Maruf Beçene ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Vecdi Akyüz ile görüşüldü. Ali Can’ın ele aldığı dosya konusu dahilinde, “Gençliğin Cinsellik İmtihanı” kitabının yazarı M. Ali Seyhan’ın önemli tespitlerini, Psikiyatrist Nevzat Tarhan ve İslâm Hukuku Profesörü Hayrettin Karaman'ın görüşleri de yer alacak.

Röportaj köşesinde bu ay iki konuk yer alıyor. "En iyi anket sonuçlarına göre ülkemizde namaz kılanların oranı sadece % 30. Yaklaşık olarak her gün bin kişi vefat ediyor. Bunların yedi yüzü namazsız Rabbine gidiyor. Ülkemizde namazsız bir tek kardeşimiz kalmayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz inşallah." diyen Namaz Gönüllüleri Platformu Kurucularından Ahmet Bulut Hoca ile, "hiç eskimeyecek gündem; namaz" üzerine konuşuluyor.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile büyük ses getiren Filistin Konvoyu masaya yatırılıyor. "Gazze’ye İnsanlığın Vicdanını Götürdük" diyen Yıldırım, konvoyun hangi süreçlerden geçerek Filistin’e ulaştığını ve yeni projelerin neler olduğunu anlatıyor.

Dergide yer alan diğer yazarlar ve yazı başlıkları şöyle: M. Lütfi Arslan: "Biz Dünyaya Namaz Kılmak İçin Geldik", Asım Gültekin: "İslam Dünyasına Karşıyım!", Bülent Akyürek: "Leke Çıkartma Önerileri", Metin Karabaşoğlu: "İlham Yeterli midir?", Taha Kılınç: "Minare Kaçıncı Sırada?", Abdullah Güner: "Ya Sev Ya Terk Et", Ayşegül Genç: "Aşk: ayn, şın, GAF”, Harun Kırkıl: "Flört Eden Hayvanlar", Mesut Kaya: "Kültürün Sığlığından İlmin Derinliğine…", Serkan Bilge: "Kurtlukta Düşeni Yemek Kanundur!", Sinan Özgenç: "Çalışarak Dinlen", Ali Düz: "Popüler Komedi mi Kara Mizah mı?”, Rabia Gülcan Kardaş: "Bobby, Neyimiz Olur?", Abdullah Yalnız: "Nevrozlu Kitaplar", Kevser Kübra Sonat "Tiryakinim", Fatma Apaydın "Model Hanımlar".

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al