GENÇLERİ TEHDİT EDİYOR

GENÇLERİ TEHDİT EDİYOR

AFP

Gençlerin  yüksek oranda şeker içeren gıdalarla beslenmeleri durumunda ileride kalp hastası  olma riski artıyor.

 


Yüksek oranda şeker katkılı yiyecek ve içeceklerin kolesterol ve  trigliserit seviyesini yükselttiği, bu durumun da ileride kalp hastalığına  yakalanma riskini artırdığı belirtildi.

Circulation dergisinin internet sitesinde yayımlanan araştırmada, şeker  katkılı gıdaları en çok tüketen şişman ve obez gençlerde insülin direncinin  artabileceği de kaydedildi.

Emory Üniversitesi Tıp Fakültesinden Jean Welsh, 12-18 yaş grubundaki 2  bin 157 gençle yapılan araştırmada, gençlerin günlük kalorilerinin yüzde 21,4'ünü  şeker katkılı gıdalardan aldıklarının tespit edildiği bildirdi.

Araştırmada, şeker tüketimi toplam enerjisinin yüzde 30'unu aşan  gençlerde kolesterolün ve trigliseritin daha yüksek olduğu saptandı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al