Gençlerde 3F tehlikesi!

Prof. Dr. Nevzat Tarhan gençleri modernizmin sunduğu zevk tuzaklarına düşmemeleri konusunda uyardı.

Gençlerde 3F tehlikesi!

Prof. Dr. Nevzat Tarhan gençlerle buluştu… Soğuk savaşın ardından günümüz gençliğinin, modernizmin zevk tuzaklarından kendilerini kurtaramadıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan,3 File gençlerin uyutulduklarını söyledi. IMG_3032_700x467“Genç Öncüler” in organizasyonuyla İstanbul Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde “Bir Gençlik Aranıyor! Geç Olmadan” ana fikriyle gerçekleştirilen panele katılan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Bine yakın gencin katıldığı programda Tarhan, “Postmodern Hayatın Gence Sunduğu Senaryolar” başlıklı bir konuşma yaptı. Modernizmle birlikte gençlerin üzerinde etkili olan popüler kültüre dikkat çeken Rektör Tarhan, popüler kültürün çıkmazından kurtulabilmek için gençleri farkındalık oluşturmaya davet etti. Rektör Tarhan; “Gençlerin ego ideali olmalı. Bakıyoruz gençlerimizin bir çoğunda modernizmin sunduğu ego idealleri var. Birçoğu mutluluğu dış kaynaklarda arıyor. Ev, araba, rahat ve konforlu sunan maddi şeylerde. 1990 öncesindeki kuşakta toplum, insanlar için ne olursa olsun bir şey yapma idealleri vardı, günümüzde bunu görmek mümkün değil. Soğuk savaş sonrası gençlerin ideallrini kapital sistemin sunduğu idealler oluşturdu. Her gencin bunu sorgulaması gerekiyor. Bu noktada farkındalık önemli.IMG_3071_700x467 GENÇLERDE “3 F” TEHLİKESİ Gençler kendilerine benim yaşam sebebim ne, bunu sorabilmeli. Aksi halde modernizmin zevk tuzaklarından kendilerini kurtaramazlar. Gençler üzerinde3 Ftehlikesi var. Futbol, Film ve Festival. Bu F ile gençler uyutuluyor ve yanlış yönlendiriliyor. Sorgulamaktan uzak kişiler haline getiriliyorlar. Daha çok eğlenceyi düşünür oluyorlar. Bu gençlerin kafa yormalarını önlemek için geliştirilmiş bir proje. Gezsin, oynasın, eğlensin ama sorgulamasın istiyorlar.” Şaban Özdemir (NPGRUP)

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al