Gençler interneti seviyor

Gençlerin yarıya yakını günde en az üç saatini internette geçiriyor.

Gençler interneti seviyor
Gençlerin yarıya yakını günde en az üç saatini internette geçiriyor. Haber1Gençlerin yüzde 83’ü internet erişimine sahipken, yarıya yakını günde en az üç saatini internette geçirmektedir. Y kuşağının temel özelliklerinden biri olan teknolojiyi kullanmaya yatkınlık ve internet altyapısının gelişmiş olması bu oranın yüksek çıkmasında bir etkendir. Gençlerin interneti kullanım amaçları sorulduğunda, yarıdan fazlasının arkadaşlarıyla sohbet etmek amacıyla internete bağlandığı ortaya çıkmaktadır. Bunu, haberleşmek / mailleşmek ve video izlemek /müzik dinlemek / oyun oynamak takip etmektedir. Eğitim seviyesi yükseldikçe haberleri okumak ve izlemek de öne çıkmaktadır. Gençlerin günlerinin önemli bir bölümünü internette geçirmelerine rağmen, interneti bilgi edinme, araştırma yapma amaçlı olarak değil, sohbet etmek ve eğlenmek amaçlı olarak kullandıkları sonucu elde edilmiştir. Gençlerin internetteki öncelikleri, sosyal medyaya üye olma oranlarının yüksekliğiyle de desteklenmektedir. EN UCUZ EĞLENCE ARACI: TELEVİZYON Gençlerin yaklaşık üçte ikisi günde en az 3 saatini televizyon izleyerek geçirmektedir. Bu sonuç, televizyonun günlük hayatın zorluklarından uzaklaşmanın en maliyetsiz yolu olduğu gerçeğiyle bağdaştırılabilir. En çok izlenen programlar sorulduğunda, dizilerin açık farkla önde olduğu görülmektedir. Dizilere olan bu ilginin nedenleri arasında günlük hayattan uzaklaşma ihtiyacı ve dizinin içerisinde verilen yaşantıya özenme sayılabilir. Eğitim seviyesi artıkça, haber izleme oranın yükseldiği, buna karşılık dizilerin ağırlığının düştüğü görülmektedir. CUMHURİYET BİLİM TEKNİK EKİ
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al