Genç kadın çok gülünce kendinden geçiyor

Genç kadın eğer çok gülerse ya da bazı yiyecekleri tüketirse aniden kendinden geçiyor ve bayılıyor.

Genç kadın çok gülünce kendinden geçiyor
Paylaş:

İngiltere'de yaşayan Maggie Saunders isimli genç kadının çok enteresan ve ülkesinde sadece 30 kişide görülen bir hastalığı var.

Genç kadın eğer çok gülerse ya da bazı yiyecekleri tüketirse aniden kendinden geçiyor ve bayılıyor.

Saunders, bu nedenle hiç uzun süreli bir sevgilisinin olmadığını söylüyor ve bundan sonra da aşkı bulamamaktan korkuyor, "Biriyle birlikte olmak istediğinizde ilk olarak sizi yemeğe götürmek istiyorlar ancak birçok yiyecek bayılmama neden oluyor. En son buluşmamda aniden bayılınca masanın altına düşmüşüm. Karşımdaki insanlar genellikle ya çok fazla içtiğimi ya da madde bağımlılığım olduğunu düşünüyor."

"VAZOVAGAL SENKOP" HASTALIĞI

Çocukluğundan beri belli aralıklarla bayılan Saunders'a 19 yaşında "vazovagal senkop" teşhisi koyuldu. Kalp atışlarının yavaşlamasına neden olan sendrom dolayısıyla genç kadının beyni oksijensiz kalıyor ve bu da geçici bir süre bilincini yitirmesine neden oluyor. Saunders ayrıca bu durumundan bağımsız olarak kalp hastası olduğu için daha fazla tehlikede.

EN BÜYÜK HAYALİ GLASTONBURY FESTİVALİ'NE GİTMEK

Genç kadın ayrıca en büyük hayalinin İngiltere'nin en büyük müzik festivali Glastonbury'e gitmek olduğunu ancak tüm arkadaşları için sorun yaratacağını ve bu nedenle gitmekten vazgeçtiğini söylüyor.

BBC TÜRKÇEBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: