Deprem Travma Psikolojisi

Genç fotoğrafçılar Üsküdar’da buluştu

Antalya Akseki'de düzenlenen Genç Fotoğrafçılar Atölyem Toroslar Projesi'nin kapanış toplantısı, Üsküdar Üniversitesinde düzenlendi.

Genç fotoğrafçılar Üsküdar’da buluştu

Çarşı Yerleşkesi Emir Nebi 2 Salonu'nda organize edilen toplantıda; sonuç sergisi, fotoğraf gösterileri ve bir de söyleşi gerçekleştirildi. Türkiye'nin en önemli fotoğraf sanatçılarının katıldığı toplantı, görsel bir şova dönüştü. Etkinliğe Üsküdar Üniversitesi öğrenci kulüplerinden çok sayıda öğrenci ilgi gösterdi.

Genç fotoğrafçılar Üsküdar’da buluştuOrganizasyon Üsküdar Üniversitesi Tiyatro ve Müzik Kulübü öğrencilerinin düzenlediği mini bir konserle başladı. Canlı performans sergileyen kulüp üyelerinin şarkıları büyük beğeni topladı.

Çizgen: “Fotoğraf aleladenin içindeki fevkaladeyi göstermektir.”

Fotoğraf dünyasının en önemli isimleri arasında gösterilen Gültekin Çizgen'in fotoğrafçılıkla ilgili kısa konuşması sonrası, sanatçının 2016 yılında çektiği fotoğraflardan oluşun üç foto-klip gösterimi yapıldı. Çizgen, klip gösterimi sonrası fotoğrafçılıkla ilgili bilgi ve tecrübelerini keyifli bir sohbetle paylaştı, sanat ve sanatçı kavramlarına değindi ve fotoğraf sanatçılığının özü, aleladenin içindeki fevkaladeyi göstermektir, dedi.

Genç fotoğrafçılar Üsküdar’da buluştu 2Gültekin Çizgen'in ardında İtalya'da yaşayan fotoğraf sanatçısı Erhan Uçar sahneye çıktı. National Geographic için fotoğraf çalışmaları yapan Uçar'ın, İtalya Toscana bölgesinde çektiği doğa fotoğrafları ve Türkiye’nin son konar-göçer yörükleri Sarıkeçililer'in bir gününü anlatan fotoğrafların yer aldığı iki video klip ilgiyle izlendi. Erhan Uçar'ın İngiltere ve İtalya'da sergilenen fotoğrafları, genç fotoğrafçılar tarafından çok beğenildi.

Toplantının bir diğer konuğu hayatını fotoğrafa adayan sanatçılardan biri olan Serkant Hekimci'ydi. Ömrünün büyük bir kısmının trenlerde ve demiryollarında geçtiğini anlatan Demirci, özellikle demiryolu ve tren fotoğraflarıyla tanınıyor. Toplantıda sanatçının; Türkiye, Rusya ve Ukrayna'da çektiği fotoğraflardan oluşan foto-klip gösterimi yapıldı.

Sohbet ve sunumların ardından, Genç Beyinler Akademisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Proje Koordinatörü Dr. Nebiye Yaşar ve Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu tarafından, projede emeği geçen isimlere ve toplantıya katılan fotoğraf sanatçılarına hediyeler ve sertifikalar takdim edildi.

​​​​Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) 2022 Raporu, dünyayla aynı anda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010, 2015-2022 ile
  • Randevu Al