Genç Beyinler Akademisine 1’incilik ödülü

Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi, Çocuğa Değer Katanlar Derneği tarafından bu yıl 3’üncüsünü düzenlenen Uluslararası Çocuğa Değer Katanlar Konferansı ve Ödül Programında kategorisinde 1’incilik ödülüne layık görüldü.

Genç Beyinler Akademisine 1’incilik ödülü

Uluslararası Çocuğa Değer Katanlar Konferansı ve Ödül Programı, Cemal Reşit Rey konferans salonunda gerçekleşti.

Otuz farklı kategoride “Çocuğa Değer Katanların” belirlendiği çalışmada kurum ve kişiler çalışmaları ile www.cocugadegerkatanlar.org adresinden başvurularını yaptı.

Seçici kurul, kurum ve kişilerin çocuk için yapmış oldukları çizgi üstü çalışmalarını titizlikle inceledi. Akademisyenler, kamu kurumları, sivil toplum kurumları ve işlemeler ayrı kategorilerde ele alındı. Kamuoyunda bilinen pek çok isim de bu kapsamda değerlendirildi.

Haydi Sen De Tut Elimi çalışmasına ödül…

Üsküdar Üniversitesinden çocuklar ile ilgili onlarca çocuk projesi hayata geçiren Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi, “Haydi Sen De Tut Elimi” proje başlığı yapılan ulusal ve uluslararası oylamada kategorisinde 30 binin üzerinde oyla birinci oldu ve ödüle layık görüldü.

Ödül töreninde konuşan Genç Beyinler Akademisi direktörü Dr. Nebiye Yaşar “çocuğa değer vermenin dünyaya değer vermek olduğunu” belirterek çocukların geleceğimiz için en önemli servet olduğunu söyledi. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dinçer Atlı’nın da hazır bulunduğu ödül töreninde Atlı, çocuğun öncelikli olduğu bir dünyanın insanlığın gerçek vizyonu olması dile getirdi.

Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi ödülü çocuk çalışmalarında görev alan gençler ile birlikte aldı.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al