Gelecek yolculuğunda kişi önce kendini tanımalı

Eğitim ve öğretimde benimsediği anlayışla takdir toplayan Üsküdar Üniversitesi “Hayat Tercihtir” seminerleriyle de dikkatleri çekiyor.

Gelecek yolculuğunda kişi önce kendini tanımalı

Eğitim ve öğretimde benimsediği anlayışla takdir toplayan Üsküdar Üniversitesi “Hayat Tercihtir” seminerleriyle de dikkatleri çekiyor.

Üniversiteden akademik kadrosunun katılımıyla öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik gerçekleştirilen seminerlerde yaşama yönelik önemli ayrıntılar ele alınıyor. Seminerlere Rektör Tarhan da katılıyor.

 ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’Nİ TANIYIN

Geleceği yönetmek mümkün mü? Değişen ihtiyaçlar ve yenilenen meslekler neler? Genetik bilim nereye gidiyor? İnsanı anlamak mümkün mü? Eğitimde teknoloji kullanımının önemi ne? Bu ve benzeri birçok sorunun cevabı Üsküdar Üniversitesi öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Hayat Tercihtir” seminerlerinde masaya yatırılıyor. Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde 23 Temmuz Pazartesi gününden buyana gerçekleştirilen seminerlere ilgi yoğun.

03 Ağustos Cuma günü son bulacak seminerlerde önemli başlıklar ele alınıyor. “İnsanı Anlama Yolculuğunda Teknoloji Kullanımı” , “Kariyer Planlanmasında Değişen İhtiyaçlar ve Yeni Dünya Düzeni” , “İnsanı Çözmeye Bir Adım Daha” , “Geleceği Yönetmek” konu başlıklarından sadece birkaçı.

Seminerler kapsamında Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da öğrenci, veli ve öğretmenlerle buluşuyor. Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilen seminerlerde Tarhan “Geleceği Yönetmek” i anlattı. Konuşmasında hayatın bir tercih olduğunu vurgulayan Rektör Tarhan gelecek yolculuğunda insanların önce kendini tanıması gerektiğini söyledi. İnsanın kendini tanımasının gelecek planlamasının ilk adımı olduğunun altını çizen Tarhan, bu yolculukta hedef belirlemenin, öz yönetimin ve ilişki yönetiminin de çok önemli olduğuna kaydetti.     VİDEO İÇİN… Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Tremor Hastalığının Tedavisinde Türkiye’de İlk Yerli Ürün geliyor. El titremesini önleyen bileklik tasarlandı! Bu bileklik ile el titremesi tarihe kar
  • Üsküdar Üniversitesi bünyesinde kurulan Kök Hücre Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSKÖKMER), alzheimer, Parkinson, otizm, MS gibi hastalıkl
  • Randevu Al