Deprem Travma Psikolojisi

Gelecek yolculuğunda kişi önce kendini tanımalı

Eğitim ve öğretimde benimsediği anlayışla takdir toplayan Üsküdar Üniversitesi “Hayat Tercihtir” seminerleriyle de dikkatleri çekiyor.

Gelecek yolculuğunda kişi önce kendini tanımalı

Eğitim ve öğretimde benimsediği anlayışla takdir toplayan Üsküdar Üniversitesi “Hayat Tercihtir” seminerleriyle de dikkatleri çekiyor.

Üniversiteden akademik kadrosunun katılımıyla öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik gerçekleştirilen seminerlerde yaşama yönelik önemli ayrıntılar ele alınıyor. Seminerlere Rektör Tarhan da katılıyor.

 ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’Nİ TANIYIN

Geleceği yönetmek mümkün mü? Değişen ihtiyaçlar ve yenilenen meslekler neler? Genetik bilim nereye gidiyor? İnsanı anlamak mümkün mü? Eğitimde teknoloji kullanımının önemi ne? Bu ve benzeri birçok sorunun cevabı Üsküdar Üniversitesi öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Hayat Tercihtir” seminerlerinde masaya yatırılıyor. Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde 23 Temmuz Pazartesi gününden buyana gerçekleştirilen seminerlere ilgi yoğun.

03 Ağustos Cuma günü son bulacak seminerlerde önemli başlıklar ele alınıyor. “İnsanı Anlama Yolculuğunda Teknoloji Kullanımı” , “Kariyer Planlanmasında Değişen İhtiyaçlar ve Yeni Dünya Düzeni” , “İnsanı Çözmeye Bir Adım Daha” , “Geleceği Yönetmek” konu başlıklarından sadece birkaçı.

Seminerler kapsamında Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da öğrenci, veli ve öğretmenlerle buluşuyor. Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilen seminerlerde Tarhan “Geleceği Yönetmek” i anlattı. Konuşmasında hayatın bir tercih olduğunu vurgulayan Rektör Tarhan gelecek yolculuğunda insanların önce kendini tanıması gerektiğini söyledi. İnsanın kendini tanımasının gelecek planlamasının ilk adımı olduğunun altını çizen Tarhan, bu yolculukta hedef belirlemenin, öz yönetimin ve ilişki yönetiminin de çok önemli olduğuna kaydetti.     VİDEO İÇİN… Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör oldu. Prof. Dr. Nazife Güngör, 14 Mart 2023'te yayımlanan Resmî Gazete kararına göre Üsk
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Randevu Al