GELECEĞİN TATİLLERİ

GELECEĞİN TATİLLERİ
Paylaş:

Milliyet

BBC Focus dergisi ünlü uzmanlara danışarak 2050 yılının tatilini hayal etti.

 


İşte 1 saatlik uzay seyahatinin 50 bin dolardan başladığı, Titanik’in enkazını sualtına kurulu otellerden izleyebile-ceğiniz gelecekten tatiller...

Okyanus dibi keşifleri

Titanik’in enkazı, gelecekte turistlerin tatil rotalarından biri haline gelecek. 2030 yılları sırasında restorasyonu gerçekleştirilecek enkazın hemen yanında 30 yataklı bir sualtı oteli açılacak.

Uzay kapı komşusu olacak

Tatil rotaları dünya dışına çıkıp uzaya ulaşacak. Uzay turizminin popüler hale geleceği 2050 yıllarında 1 saatlik uzay seyahati için 50 bin dolar ödenecek.

100 kişilik uçak gemiler

Uçak kullanma oranları 500 kat artacak. Ancak çevreye zararlı karbon salınımındaki artış nedeniyle uzun mesafe uçuş sayısı azaltılacak. Kısa mesefeli uçuşlarda uçak gemisi adı verilen ve 1000 yolcu kapasitesi bulunun araçlar kullanılacak.

Teröre karşı süper tatil köyü

Dünyada gittikçe artan terör korkusu süper tatil köylerini ortaya çıkaracak. Dev tatil köylerinin içinde havalimanları bile bulunacak.

Yerinden kalkmadan seyahat


Yerinden hareket etmeden seyahat etmek isteyenler için sanal ziyaret uygulaması bulunacak. 3 boyutlu ve sanki oradaymış izlenimi veren programlar sayesinde piramitler ve Çin Seddi gibi yerleri her isteyen görebilecek.