GEÇMİŞ BEYNİMDE ÇENGEL GİBİ!

GEÇMİŞ BEYNİMDE ÇENGEL GİBİ!

NP GRUP

Yaşadığı travmalarla yüzleşmeyen ama sürekli olumsuz yaşam olaylarını beyninde bir çengel gibi taşıyarak psikolojik bütünlüğünü bozarak geçmişte yaşayanların ruh dünyalarını, acılarını bu durumdan nasıl çıkacaklarını uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 

 
Geçmişte yaşamak ne demek? Bazı kişiler neden bugünü ıskalayarak sürekli geçmişte yaşalar? Geçmişin tortusuyla yaşayanlar bugünü okuyabilir ve başarılı olabilirler mi? Geçmişe takılı yaşayanlar mutlu olabilirler mi? Geçmişe takılı yaşayanlar çevrelerine ne gizi zorluklar yaşatırlar gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Geçmişte yaşananları beyninde sürekli taşıyanların maruz kaldıkları psikiyatrik hastalıklar nelerdir? Yaşadıkları çökkünlük halinden çıkabilirler mi? Geçmişte yaşadıkları sevgisizlik, ihmal, istismar ve taciz gibi durumların düzeltilmesi için neler yapılması gerekir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Hakan Erkaya ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Yıldız Burkovik olacaklar.

Geçmişte yaşanan karşılıksız bir aşk kişiye bugünün neden zehir eder? Boşanma sonrasında kişi neden geçmişle bağını kopararak bugüne adapte olamaz?

Geçmişin acılarını sürekli yaşamak beyne ne gibi zorluklar getirir ve ne gibi harabiyetlere neden olur? Geçmişin çengelini sürekli beyninde tutanların yaşadıkları fiziki ağrılar ve psikolojik hastalıkların neler olduğu ve nasıl tedavi edilecekleri gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al