Gazlı içecekler agresif yapıyor

Günde bir tek gazlı içecek tüketiminin bile gençlerde agresif davranışlara ve şiddet eğilimine yol açtığını ortaya koydu.

Gazlı içecekler agresif yapıyor
Günde bir tek gazlı içecek tüketiminin bile gençlerde agresif davranışlara ve şiddet eğilimine yol açtığını ortaya koydu. 777Vermont Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada haftada 5’ten fazla gazlı içecek tüketen gençlerin diğerlerine göre daha fazla silah taşıdıkları da görüldü. Çalışma çerçevesinde 14 ila 18 yaşları arasındaki 1878 genç incelendi. Gençlere bir haftada tükettikleri gazlı içecek sayısı soruldu. 4 içeceğe kadar olanlar ‘düşük’, 5 içecekten fazlası da ‘yüksek’ olarak sınıflandırıldı. Sadece 3 gençten birinin ‘yüksek’ kategorisinde olduğu görüldü. Daha sonra yakınlarına, gençlerin şiddete olan eğilimleri soruldu. Fazla içecek tüketenlerin şiddet eğilimlerinin diğerlerine göre yüzde 9 ila 15 oranında daha fazla olduğu tespit edildi. Gazlı içeceklerin beyinde agresifliği artıran kimyasalları tetiklediği belirtiliyor. MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al