Deprem Travma Psikolojisi

Festivalde NP GRUP'A övgü

Festivalde NP GRUP'A övgü

‘Beyinden Bilince Yolculuk’ festivalinde NP GRUP’a övgü yağdı.


 

Şaban Özdemir (NP GRUP)

Beyni tanımak, zihin işleyişini ve bilincin doğasını anlamak amacıyla gerçekleştirilen ve birçok disiplini bir araya getiren “Beyinden Bilince Yolculuk” festivali başladı.
Festivalin açılış konuşmasını Prof. Dr. Turan M. İtil yaptı.

 


Aynı zamanda beynin bioelektrik haritasını çıkaran bilgisayarlı EEG yönteminin mucidi, Dünya Sağlık Örgütü Danışmanı Neuro Science ve Alzheimer Araştırma Komitesi Başkanı, New York Üniversitesi öğretim üyesi ve New York Tıbbi Araştırma Enstitüsü Başkanı da olan Nöro-Psikiyatr İtil, EEG konusundaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Çalışmalarını ABD’de sürdüren İtil, beyinin 4 farklı frekans ürettiğini söyledi. Beynin dalgalarının analog kayıttan dijital formata dönüştürülmesi esasına dayanan beyin haritalaması yöntemi QEEG’nin öneminden bahseden Prof. Dr. Turan İtil, bu yöntemin birçok nöropsikiyatri hastalığın tedavisi için lokalizasyon bilgisi veren önemli bir inceleme olduğuna da dikkat çekti.

Katılımcıların yöntemi merakı üzerine Türkiye’de uygulanıp uygulanmadığı yönündeki soruları cevaplayan Prof. Dr. İtil, NPİSTANBUL Hastanesini adres gösterdi. İtil bu yöntemin NPİSTANBUL Hastanesinde sağlıklı bir şekilde uygulandığını söyledi.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi ve NP Sağlık Grubu’ndan depremzedelere psikolojik destek.
  • Sinirbilim alanında küresel ölçekte seçkin bilim insanlarının yer aldığı Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therape
  • Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen “7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresi” 5 – 8 Kasım 2022 tarihleri arası
  • NPİSTANBUL Hastanesi’nin de içinde yer aldığı NP Sağlık Grubu çatısı altında 1999 yılından bu yana EEG Teknisyeni olarak görev yapan ve geçtiğimiz gün
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan, resmi YouTube hesabında yer verdiği içerikleriyle de milyonlarca kişiye ulaşıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, uzman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
  • Randevu Al