Fen Edebiyat Fakülteleri Dekanları Zonguldak'ta toplandı

8’inci Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih – Coğrafya, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Toplantısı Zonguldak’ta gerçekleştirildi.

Fen Edebiyat Fakülteleri Dekanları Zonguldak'ta toplandı

8’inci Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih – Coğrafya, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Toplantısı Zonguldak’ta gerçekleştirildi.

zonguldaktoplanti zonguldaktoplanti1 Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan toplantıya Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu da katıldı. Ömerustaoğlu üzerinde konuşulan konulara ilişkin görüşlerini paylaştı. Zonguldak Dedeman Otel’de, 7-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen toplantıya; Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Mustafa İsen, YÖK üyeleri, Zongzonguldaktoplanti2uldak Valisi Erol Ayyıldız, üniversite rektörleri, Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih – Coğrafya, İnsan ve Toplum Bilimleri fakültelerinden toplam 140 dekan yer aldı. Geleneksel olarak Fen Edebiyat fakültelerinin mevcut durumunu değerlendirmek ve daha yüksek bir gelecek vizyonu oluşturmak amacıyla düzenlenen toplantıya Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu da katıldı. Fakültelerin sorunları ve çözüm önerileri yedi ayrı başlık etrafında oluşturulan masalarda 2 gün süren çalıştay ile tartışıldı. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu’nun yaptığı oturmlarda; yükseköğretim sistemindeki temel bilim alan eğitimiyle araştırma ve geliştirme (AR-GE) açısından mevcut durum, FEF’ lerin öğretim elemanı kadroları, eğitim öğretim kalitesi, fiziki araştırma ve teknolojik altyapısında karşılaşılan sorunlar ve çözümleri, bölüm açma kriterleri, bölümlerdeki kontenjanların belirlenmesi, meslek tanımlamaları, akreditasyon, Bologna süreci ve eğitim öğretim araştırma ve istihdama yönelik yeni açılımların belirlenmesi konuları ele alınarak konulara ilişkin rapor hazırlandı. Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu da toplantılarda görüşlerini sundu. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al