Fazla çalışmak depresyon nedeni

İngiltere yapılan araştırmaya göre, haftada 55 saatten fazla çalışanların depresyona girme riski daha fazla...

Fazla çalışmak depresyon nedeni

İngiltere yapılan araştırmaya göre, haftada 55 saatten fazla çalışanların depresyona girme riski daha fazla...

depresyon1İngiltere’nin London ve Queen Mary Üniversitelerinde yaşları 35 ila 55 arasında değişen 2 binin üzerinde katılımcıyla 6 yıl boyunca yapılan araştırmalar sonucunda uzun çalışma saatlerinin depresyon riskini iki katına çıkardığı ortaya kondu. Uzmanlar, günde 11, haftada 55 saatten fazla çalışanların, daha normal çalışma saatleri olanlara oranla depresyona girme risklerinin daha fazla olduğunu saptadı. Riskin kadınlar, gençler ve alkol tüketenlerde   daha da yüksek olduğu belirtildi.

DEPRESYONLA İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN...

Uzmanlar en uzun çalışma saatine sahip olmalarına karşın yüksek ücretli ve sorumluluğu yüksek işlerde çalışan erkeklerde depresyon oranının düşük olduğunu gördü. Kadınlarda riskinin yüksek olması sorumluluklarının fazlalığı, gençlerde ise kariyer hedeflerinin yüksekliği ile açıklandı. Uzun çalışma saatlerine sahip olunmasına rağmen işini seven ve iş arkadaşları ile iyi geçinenlerin kendileri ile aynı çalışma süresine sahip olanlara oranla daha az depresyon riski taşıdıkları belirtildi. Milliyet
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Depresyon vücudunuzun yanı sıra zihninizi de etkileyebilir. Depresyonda olanlarda fazla veya az uykuda kalma sık görülen bir sorundur. Bu oran daha ço
  • Örselenmiş Kadın Sendromuna Dikkat! Çaresizliği öğrenen kadın depresyona giriyor… Anahtar sesi dahi korkutuyor!
  • Hamur işi ve tatlı isteği depresyon habercisi… Mevsimsel depresyon kadınlarda daha fazla görülüyor.
  • Biyoloji ve depresyon ilişkisi nasıldır? İstismar, çatışma ve ciddi hastalıkların depresyon üzerindeki etkisi nedir?
  • Zaman zaman kötü hissetmek hayatın normal bir parçasıdır. Fakat vücudunuzu boşluk ve kaygı esir aldığında ve gitmediğinde bu depresyon olabilmektedir.
  • Majör depresyonun belirtilerinden çaresizlik, değersizlik, olaylara karşı ilgisizlik gibi durumlar rüyalara da yansıyor.
  • Randevu Al