Eyüp Sultan Kaymakamlığından Aileler Üniversitede Projesine Destek!

Eyüp Sultan Kaymakamlığından da Aileler Üniversitede Projesine Destek geldi.

Eyüp Sultan Kaymakamlığından Aileler Üniversitede Projesine Destek!

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan, Proje Koordinatörü Uzm. Klnk. Psk. Çiğdem Demirsoy, Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ile Uzm. Klnk. Psk. Özgenur Taşkın ve Üsküdar Üniversitesi Medya PR Birim Yöneticisi Şaban Özdemir, Eyüp Sultan Kaymakamı İhsan Kara ile bir araya geldi. Proje yürütücüleri, Kaymakam Kara’yı projenin tüm işleyişi hakkında bilgilendirdi.

Toplantıya aynı zamanda Eyüp Sultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alper Asım Özer, Eyüp Sultan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İhsan Baydere katıldı.

Prof. Dr. Tarhan: “Ailede tazeleme programlarını da hedefliyoruz”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan projenin amacı ile ilgili söylemlerde bulunarak; “Biz bu proje ile ailelere ve aile olacak kişilere iyi anne, iyi baba, iyi eş nasıl olunur bunu anlatmaya çalışıyoruz. Pozitif psikoloji yöntemlerini kullanarak aileye yaklaşıp ailedeki pozitif değerleri güçlendirmeye odaklanıyoruz. ABD’de aile tazeleme programları oluyor. Aile bireyleri bir araya gelerek kampa girip etkinlikler yapıyor. Biz bunu kendi ülkemizde yapmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

İhsan Kara: “Projenin başarıya ulaşması konusunda elimizden geleni yapacağız”

Böyle bir projeye destek vermekten mutluluk duyacağını ifade eden Kaymakam Kara; “Eyüp Sultan olarak anlattığınız projeyi dinlemekten çok memnunuz. Aile kavramını güçlendirmek ve daha sağlam yuvalar oluşturmak için her zaman yanınızdayız ve projenin başarıya ulaşması konusunda elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan İhsan Kara’ya Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarından oluşan aile serisini takdim etti.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al