E-bültenimize kayıt olarak güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

Evlenmeden soruları mutlaka sorun

Evlenmeden bu 11 soruyu mutlaka sorun.

Evlenmeden soruları mutlaka sorun

Evlenmek hayat boyu üstünde en titizlikle düşünülerek alınması gereken kararlardan bir tanesi hatta başında geliyor. Ünlü İngiliz gazetesi Independent'ın internet sitesi de evlenmeden önce sorulması gereken 11 soruyu derledi. Evlenme kararı almadan ve evet demeden önce eş adayınıza bu soruları yöneltin.

ÇOCUK İSTİYOR MUSUN?

Bu konu özellikle bizim gibi toplumlar için en önemli konulardan bir tanesi ve genellikle çocuksuz ailelere pek rastlanmıyor. Yine de insanlar anne ya da baba olmayı istemeyebilir. Evlilik eşittir çocuk yapmak gibi düşünülmemeli ve bu konu açıkça konuşulmalı.

SON SEÇİMDE KİME OY VERDİN?

Siyasi görüş insanların hayata bakış tarzını çok etkileyen bir şeydir. Bu nedenle politik görüşünün size yakın olması, hayata bakış açılarınızın da benzer olduğunu gösterir.

EV İŞLERİ KONUSUNDA NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bu herkese önemsiz gibi görünse de neredeyse evlenene kadar ev işi hiç yapmayan bir toplum olduğumuz düşünülürse bizim için çok daha önemli bir kavga konusu olabilir.

NE KADAR BORCUN VAR?

Para mevzularını yabana atmayın çünkü günümüz de aşkla karın doymuyor.

EVCİL HAYVAN BESLİYOR MUSUN YA DA İSTİYOR MUSUN?

Evcil hayvan besleyenler bilirler ki bir süre sonra evcil hayvanlar, ona bakan kişinin çocuğundan farksız olur ve büyük bir sevgi beslerler. Bu nedenle ayrılmak çok zor olabilir.

ANNEN-BABAN BENİ GERÇEKTEN SEVİYOR MU?

Aile önemli, bu soruyu geçmeyin. Ne de olsa kimse kendisini bin bir emekle büyüten insanlarla ters düşmek istemez.

EVLİLİK SÖZLEŞMESİ KONUSUNDA NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Birçok insan evlilik sözleşmesinin samimiyetsiz olduğunu düşünse de açıkça konuşulmalı çünkü olur da ilerde boşanmanız gerekirse iki tarafın da daha az kavga ederek boşanmalarını sağlayacak bir şey olur.

AİLELER YAŞLANINCA KİM BAKACAK?

Evlendiğinizde iki tarafın da ailesi bir arada, sağlıklı olabilir ama ilerleyen yıllarda karşılaşması muhtemel önemli problemlerden. Kimse ailesiyle ters düşmek istemeyeceği gibi onlara merhametli ve şefkatli davranılmasını da isteyecektir aynı şekilde.

ÇOCUĞUMUZUN DİNİ NE OLACAK?

Kendinizle aynı inanca sahip olsanız bile eşiniz çocuğunuzun dinini 18 yaşına bastığında kendisinin seçmesini istiyor olabilir. İki taraf için de dini inançlar önemliyse bu konuyu da açıkça konuşmalı ve olası kavgaları önlemelisiniz.

NE KADAR MANYAK SINIZ?

Kimse bu soruya "Evet bayağı manyağım" demez ama bunu sorup gözlemleyebilirsiniz.

YATAKTA GAZ ÇIKARIR MISIN?

Bir ömür aynı yatakta yatacağınızı düşünecek olursanız bu da önemli olabilir. Reddit kullanıcılarının önemli bir kısmı buna çok önem verdiğini söylüyor.

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: