EVLENEN DE BOŞANAN DA AZALDI

EVLENEN DE BOŞANAN DA AZALDI

A.A

Türkiye'de, Temmuz-Ağustos-Eylül  dönemini kapsayan dönemde 175 bin çift evlenirken, 23 bin çift  boşandı.

 


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2010 yılı 3. dönem evlenme ve boşanma  istatistiklerini açıkladı.

Buna göre, 2009 yılı üçüncü çeyreğine kıyasla evlenme sayısında yüzde 5,5  azalma meydana geldi. Geçen yıl söz konusu dönemde 186 bin 10 çift evlenmişti.

Evlenme sayısındaki en fazla düşüş yüzde 12,3 ile Batı Karadenizde  gözlenirken, Kuzeydoğu Anadoluda yüzde 4,1'lik artış kaydedildi.
        
ERKEKLERDE ORTALAMA YAŞ 26,5, KADINLARDA 23,3
        
2010'un üçüncü çeyreğinde ilk kez evlenen çiftler arasındaki ortalama yaş  farkı 3,2 olarak hesaplandı. Ortalama ilk evlenme yaşı erkekler için 26,5,  kadınlar için 23,3 oldu.

En yüksek ortalama ilk evlenme yaşı, erkeklerde 27,5, kadınlarda 24,6 ile  İstanbul'da görüldü. En düşük ortalama ilk evlenme yaşı erkeklerde 25,5,  kadınlarda ise 21,9 ile Orta Anadoluda gözlendi.
        
BOŞANMA
        

2010 Temmuz-Ağustos-Eylül döneminde 23 bin 527 çift boşandı. Bir önceki  yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 10'luk azalma görüldü. 2009'un aynı döneminde  26 bin 138 çift boşanmıştı. Boşanma sayısında en büyük düşüş yüzde 26,3 ile  Kuzeydoğu Anadoluda gözlendi.

Söz konusu dönemde, boşanmalarda Batı Marmarada yüzde 1,2'lik artış  gerçekleşti.
       

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al