ESPRİ KITLIĞINDA 3. OLDUK

ESPRİ KITLIĞINDA 3. OLDUK

Habertürk

Badoo.com'un en iyi mizah anlayışına sahip ülkeler araştırmasında Amerikalılar ilk sırada yer aldı.

 


Sosyal paylaşım sitesi Badoo.com'un en iyi mizah anlayışına sahip ülkeler araştırmasında Amerikalılar ilk sırada yer alırken, Türkler, mizah yoksunu sıralamasında üçüncü oldu.

15 ülkeyi kapsayan, 30 bin kişinin katıldığı kamuoyu yoklamasında ikinci sıra İspanyolların, üçüncü sıra İtalyanların oldu.

Espri yapma ve karşısındaki kişinin yaptığı şakalara zekice karşılık verebilme becerisinin değerlendirildiği "en komikler" listesinde Brezilyalılar, Fransızlar ve Meksikalıların gerisinde kalan İngilizler 7. sırada yer bulabildi.

Site, katılımcılara "en kötü mizah anlayışına sahip ülkeler hangileri" diye sorduğunda ise Almanlar ilk sırayı alırken, bu kez ABD 5., İngiltere 4. sırada yer aldı. Bu listede Ruslar 2., Türkler 3. oldu.

Sitenin sözcüsü Lloyd Price, sonuçlar açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada "Yeni biriyle tanıştığımızda ilk dikkat ettiğimiz şey bizi güldürüp güldürmediğidir. Bazen bu en önemli şey olabilir... Almanlar araba yapmak veya futbol oynamak konularında başarılılar ama mizahta değil" dedi. 
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al