Deprem Travma Psikolojisi

Eski sahiplerine dönmek için 400 km yol gitti

Pero adlı bir çoban köpeği Mart ayı başında ilk evinden ve sahiplerinden ayrılıp çalışması için başka bir çiftliğe gönderilmişti.

Eski sahiplerine dönmek için 400 km yol gitti

Ancak Pero'nun ilk evi ve sahipleriyle ayrılığı beklenenden kısa sürdü.

Galler'de Ceredegion bölgesinde yaşayan Alan ve Shan James, bir akşam evlerinin kapısını açtıklarında Pero'yu merdivenlerde kendilerini beklerken gördüler. Oysa ki James ailesi iki ay önce Pero'yu 400 km uzakta, çoban köpeğine ihtiyaç duyan bir çiftliğe göndermişti.

Görünen o ki Pero yeni evine alışamadı ve 8 Nisan'da Cockermouth bölgesindeki çiftlikten kaçtı. Pero'nun yine bir çiftlik olan eski evine yolculuğu iki hafta sürdü.

James ailesi Pero'nun ortadan kaybolduğunun kendilerine haber verildiğini ama arada geçen iki hafta boyunca nasıl seyahat ettiğini bilmediklerini söyledi.

Shan James "Pero bizi gördüğünde çılgına döndü. Köpeklerin evlerinin yolunu bulabildiğini biliyoruz ama 400 km biraz uzun bir yol..." dedi.

Pero aç ya da bitkin görünmediğinden, yol boyunca karşılaştığı kişilerin ona yemek vermiş olduğu tahmin ediliyor.

BBC TÜRKÇE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al