Eşi de Olsa Ona Yakıştıramıyorum

Eşi de Olsa Ona Yakıştıramıyorum

Eşi de Olsa Ona YakıştıramıyorumEdirne Mualla- 3 yıldır evliyim. 2 yıl nişanlılık yaşadım. Henüz çocuğumuz yok cinsel uyumumuz güzel. Benim son zamanlarda oluşan bir yakınmam var. Her gece eşimle beraber olduğum halde eşim dışarıda olduğumuz her yerde sürekli seks istiyor. Bir misafirlikte bile oradakilere fark ettirmeden okşamaya kalkıyor, arabada sürekli öpmek istiyor ve elini hiç bacaklarımdan çekmiyor. Bende bu davranışları evli bir erkeğe yakıştırmıyorum eşi olsada. Sorum erkekler her zaman seks isterler mi? Bununda belirli bir duygusal ön hazırlığı olmalı değil midir?

- Herkesin cinsel istek sıklığı farklıdır ve bununla birlikte normal yaşamı etkileyecek boyutta olmaması beklenir. Cinsel yaşam özeldir, toplum içinde uygunsuz davranışlar hoş karşılanmayabilir. Toplum içinde uyumumuzu sağlayan kontrol mekanizmamız vardır. Bu cinsel yaşantı için de geçerlidir. Eğer kendimizi kontrol edemezsek hoş olmayan davranış ve yargılarla karşılaşabiliriz. Bazı durumlarda kontrol mekanizmamızı kaybedersek, sebebinin araştırılıp tedavi edilmesi gerekir.

 

- 7 aydır bir beraberlik yaşıyorum. 31 yaşındayım 1 yıl önce boşandım. Evliliğimde seks hayatımız süperdi her şeyi dorukta yaşabiliyorduk ailevi sebeplerle evliliğimiz yürümedi. Arkadaşımla beraberken eski eşimle kıyas yapmaktan kurtulamıyorum ve orgazm olamıyorum. Arkadaşım ise çok iyi olduğunu söylüyor. Acaba oda benim gibi orgazm taklidi yapıyor olabilir mi?

- Kıyas yaparak geçmişte yaşamaya devam eder ve yeni ilişkinizde sorun yaşarsınız. Öncelikle bir sebepten dolayı bitirmiş olduğunuz evliliğinizi tamamen aklınızdan çıkarıp yeni ilişkilere hazır olmalısınız. Doyumlu cinsel hayatınızın olmayışı zihninize bitmemiş bazı duyguları çağrıştırıyor. Yeni partnerinizle ilişkinizi ve beklentilerinizi gözden geçirmenizi öneririm. Soru işaretli yanları karşılıklı konuşarak çözebilirsiniz. Sağlam temeller üzerine kurulan ilişkiler sürekli ve sağlam olacaktır.

 

- 4 aylık evliyim. Cinsel deneyimimi ilk gece eşimle yaşadım. Eşim seks sırasında durmadan komik sesler çıkıyor. Bu durum bende gülme isteği oluşturduğundan tüm konsantrem dağılıyor. Eşimde kendini bundan alıkoyamıyor? Bu durum normal midir?

- Cinsel birleşme sırasında ve orgazm esnasında istem dışı hareketler yapılabilir veya sesler çıkartılabilir. Bu davranışları kontrol ermek mümkün olamayabilir. Davranış değiştirmek zor ve zaman alır. Eşinizle konuştuktan sonra zaman içinde eşinizde bazı davranışlarını kontrol etmeyi öğrenecektir. Sonuçta uyumlu cinsel yaşam uyumlu birliktelik demektir.

 

Avcılardan Suzan- Yan tarafımızda bir çocuk oturuyor, 2 yıldır onu izliyor ve beğeniyordum. Değişik bahanelerle sürekli onlara gidiyordum. Onun bana yakın davranması çok hoşuma gidiyordu. Bir gün tekrar gittiğimde kapıyı o açtı ama evde yalnız olduğunu söylemedi. Onunda bakışlarından bana ilgi duyduğunu sezinliyordum. Kapıyı kapatır kapatmaz dudağıma yapıştı ve göğüslerimi avuçladı. Ben sadece sevmek istiyor şeklinde düşünmüştüm ama ilerleyince kendimi kurtaramadım ve baraber olduk. Ardından birkaç kez daha birlikte olduk ama şimdi birden bire ortadan kayboldu. Yurt dışına gittiğini söylüyorlar. Ben şimdi hem onu özlüyorum hem de hamilelikten nasıl kurtulacağımı bilmiyorum. Ne olur yardım edin.

- Sorudan kaç yaşında olduğunu anlayamadım ama bu sorununu ailenle paylaşmalı ve uygun çözüm yolunu beraberce bulmalısınız. Cinsellik insanın doğasında var olan doğal dürtülerden birisidir. Bu özel duygu doğru kişilerle doğru zamanda yaşanmadığı zaman bu tarz sonuçlarla ne yazık ki karşılaşılmalıdır. Dürtülerimizi kontrol edebilmek, yönendirebilmek ve erteleyebilmek istenmeyen acı sonuçlarla karşılaşmamak için önemlidir. Cinselliğin nasıl yaşanması gerektiği noktasında doğru bilgilerin verilmesi belirttiğiniz olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak açısından önem taşır. Cinselliğinde bir sorumluluk gerektirdiği unutulmalıdır. Cinselliğin sınırsız biçimde özendirilmesi bu sonuçların yaşanmasında etkendir. Bu durumu ailen ile paylaşmalı ve gerekirse bir uzmandan yardım alınabilir.

 

Nilay Bursa- 7 yıllık evliyim daha önceki hamileliğimin üçüncü ayında düşük yaptım. Şimdi tekrar gebe kaldım bu nedenle seksten uzak duruyorum. Eşim ise durumu abarttığımı doğuma kadar buna razı olamayacağını söylüyor. Bu konu aramızda tartışmaya dönüşüp birbirimize kırıcı oluyoruz. Bu konuda bilgi verir misiniz?

- Kadın anne olduğunda ve hatta anne adayı iken bebeğini koruma içgüdüsü kazanır. Duygu ve düşünceleri bu yönde hareket eder. Eşinizin bu durumu anlaması zaman isteyebilir. Normal şartlarda belli bir zamana kadar cinsel birleşme çocuğa ve anneye zarar vermez. Ancak daha önce geçirdiğiniz düşük şimdiki bebeğiniz içinde dikkatli olmanızı gerektirir. Bu nedenle doktorunuza bu konudan açıklıkla bahsetmenizi ve önerilerine uymanızı tavsiye ederim

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Vajinismus ( Vaginismus ) ; vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılması sonucunda cinsel birleşmeyi ağrılı ve/veya imkansız hale getirmes
  • Whatsapp'ta kullandığınız ikonlar cinsel yaşantınızı açığa çıkarıyor.
  • Vajinismus, vajinal giriş düşüncesi veya girişimi karşısında gösterilen, istem dışı, bedensel ve ruhsal tepkiler olarak tanımlanır...
  • Yoğun iş hayatı, ekonomik sıkıntılar cinsel hayatınızı vurmasın!
  • Çocuklarda cinsel gelişimin aşamaları nelerdir? Çocuklarda cinsel gelişim, önem sırasına göre sıralanabilecek birçok etkenle belirlenir.
  • Evlilikte ideal eşi arayanlar ya da ideal eşini bulamadığını düşünenler üzülmeyin. Uzmanlara göre evlilikte her açıdan denk ve uyumlu eş bulunmasını b
  • Randevu Al