ERKEKLERİN SORUNU

ERKEKLERİN SORUNU

DHA

Türkiye'de erken boşalma, 18-59 yaşları arasındaki erkeklerin yaklaşık yüzde 30’unda görülüyor ve hayatı etkiliyor.

 


Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Faruk Usta, Türkiye’de cinsel açıdan aktif her Prof. Dr. Usta, hastalığın en yüksek oranda Karadeniz’de, en düşük oranda ise Güneydoğu Anadolu’da görüldüğünü belirtti.

Prof. Dr. Usta, “Erken boşalma, 18-59 yaşları arasındaki erkeklerin yaklaşık yüzde 30’unda görülmektedir. Erken boşalma, cinsel fonksiyon bozuklukları içinde en sık karşılaşılan sağlık sorunudur. Erkeğin yaşam kalitesi ve cinsel hayatı üzerinde olumsuz etkilere neden olmakta ve eşler arasında stres ve kişisel ilişki bozukluklarına da sebep olabilmektedir” dedi.

Çözüm için geciktirici sprey ve kremlerin kullanıldığını aktaran Prof. Dr. Usta şöyle devam etti: “Ek olarak davranış tedavileriyle penis duyarlılığını azaltıcı bazı cerrahi girişimlerin de hastalık tedavisinde faydalı olabileceği, özellikle Uzakdoğu kaynaklı bilimsel makalelerde rapor edilmektedir. Yeni tedavi seçeneklerine ihtiyaç duyulmaktadır.” 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al