Erkekler hapı yuttu

Japon bilim insanları, doğum kontrolünde yeni bir sayfa açtı. Erkekler için 1 hafta etkili olan doğum kontrol hapı yaptı.

Erkekler hapı yuttu

Erkekler hapı yuttu Bugüne kadar erkekler için üretilen doğum kontrol yöntemlerinin hiçbiri kullanıcılardan tam not almış değilken, Japonya'daki bilim insanlarından alışkanlıkları değiştirecek bir haber geldi! Japon uzmanlar, doğum kontrolünde yeni bir sayfa açtı. Erkekler için doğum kontrol hapı yapan Japon uzmanlar, bu hapın 1 hafta etkili olduğunu açıkladı. Erkekler arasında kondom, kadınlar arasında ise doğum kontrol hapları, istenmeyen gebeliğin önüne geçerken, Japon bilim adamları korunma yöntemlerine bir yenisini daha ekledi.

TESADÜFEN KEŞFEDİLDİ

Osaka Üniversitesi, erkeklerin üreme özelliklerini kontol edebilecekleri haplar geliştirdi. Fareler üzerinde yapılan testlerde başarılı sonuç veren haplar, rastlantı üzerine keşfedildi. Cyclosporine A ve FK506 adı verilen iki kimyasal maddenin yan etkisi, bu ilaca ilham verdi. İlacın, erkeklerde spermlerin üretkenliğini yaklaşık bir hafta engellediği tespit edildi. Uzmanlar, ilaçların üretkenliğe uzun vadedeki etkilerini gözlemledikten sonra olumsuzlukla karşılaşılmaması halinde ilacın satışının başlayabileceğini söyledi.

TAKVİM

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: