Erkekler güçlü görünmek için bunu deniyor

Özellikle iş adamlarının tercihi bu yönde. İşte erkeklerin güçlü görünmek için denedikleri yollar.

Erkekler güçlü görünmek için bunu deniyor

Özellikle iş adamlarının tercihi bu yönde. İşte erkeklerin güçlü görünmek için denedikleri yollar.

Estetik Medikal Hekimi Dr. Alp Mamak kendi hastalarındaki erkek yüzdesinin son 10 yılda belirgin bir şekilde arttığını ifade ediyor ve estetik operasyonların erkeklerin iş dünyasındaki görünüşlerini güçlendirmek adına yapıldığına dikkat çekiyor. 10 yıl öncesinde estetik yaptıranların oranının %10 civarındayken şu sıra %30-%40 oranlarına ulaştığını söyleyen Mamak, şöyle deva ediyor:

DEPRESYONA GİRMEYİN!

“Yalnız erkeklerin talebi kadınlara göre daha farklı; daha genç ve daha yakışıklı görünmeye çalışmıyorlar, amaçları daha güçlü ve daha dinamik bir izlenim yaratmak ilk talepleri. Özellikle uzun saatler çalışan iş adamlarının ikinci talebi ise, yorgunluklarını gizlemek ve her daim dinlenmiş bir görüntü sergileyebilmek.”

BELİRGİN BİR ÇENE GÜCÜ SİMGELİYOR

“Herkesin kendine has kemik, kas yapısı anatomisi buna göre de avantajları ve dezavantajları vardır. Daha az uyuyor olmak gözaltının daha erken yaşlanmasına neden olurken, dış ortamlarda çalışan bireylerde ise cilt lekelenmeleri ve ince kırışıklıklar daha erken ortaya çıkıyor. Ayrıca görsel olarak bir erkeği güçlü ve güvenilir kılan bir takım anatomik özellikler de söz konusu. Daha otoriter bir görüntüye sahip olabilmek için çene hattının daha büyük olması gerekir. Örneğin; Leonardo DiCaprio en çok para kazanan oyunculardan biri çene hattı çok belirgin. Belirgin bir çene yapısı aynı zamanda bir güç göstergesidir. Yine oranları ölçülerek bakıldığında Amerika’nın en çok izlenen Talk Show’cusu Jay Leno da büyük çene hattına sahip ünlülerden. İçgüdüsel olarak hepimiz daha büyük çenesi olanları dinlemeye meyilliyiz.”

KAŞ HATTINIZ SABİTSE GÜVENİLİRSİNİZ

“Kaş hattının daha düz ve çizgisiz oluşu ve hattındaki sabitlik erkeklerde daha güvenilir görünmeyi sağlıyor. Örneğin; George Clooney en çok tercih edilen ve güven duygusu hissettiren erkek oyuncu nedeni belirgin çene hattı ve düz bir alın bölgesine sahip. Kadınlarda belirgin çene hattı ise daha genç bir görüntü sağlar, yalnızca erkektekinden farklı olarak daha kavisli bir kaş hattı makbuldür. Göz çevresindeki çukurlar ve çizgiler ise yorgunluğumuzu en çok ele veren noktalar. Erkek hastaların estetik uygulamalarda ki en önemli talebi, işlemin dikkat çekmemesi ve değişikliğin çok bariz olmaması.”

35 YAŞ ÜSTÜ ERKEKLERİN KIRIŞIKLIK SORUNU

“35 yaş üstü kırışık sorunu için gelen erkekler, en kısa sürede bu yöntem ile çözüm bulabilecekleri, iyi bir görüntü elde edebilecekleri ve doğal bir iyilik hali sağladığından cilt ütüsü diye de adlandırdığımız Monopolar Radyofrekans uygulamasını tercih ediyor. Bu yöntem cerrahi bir müdahale gerektirmeden ve anestezi yapılmaksızın göz kapakları, yüz, karın, kol, bacak ve el gibi vücut bölgelerinde uygulanarak cildi sıkılaştıran, daha düzgün görünmesine ve hatların belirginleştirilmesine yardımcı olarak daha dinlenmiş ve genç görünüm sağlayan bir tedavidir. Tüm cilt tiplerinde dört mevsim uygulanabilmesi, işlem tekrarı gerektirmemesi, doğal bir görünüm sağlaması ve iyileşme sürecinin olmaması bu uygulamayı benzersiz kılar. Cilt ütüsü uygulamasından sonra kişi derhal günlük yaşamına, iş ve sosyal yaşamına döner.”

ERKEKLER HANGİ UYGULAMALARI TERCİH ETMİYOR?

Dr. Alp Mamak, “Erkekler gülme çizgisi ve dudak çevresindeki iyileştirme işlemleri tercih etmiyor. Alın bombesi ve dudak çizgisi belirginleştirme daha kadınsı bir hava yaratabileceğinden yine erkeklerin tercih etmediği uygulamalar” diyor. HÜRRİYET AİLE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Geçirdiğiniz çocukluk gelecekteki yaşlılığınızı belirliyor. Bana çocukluğunu anlat, sana nasıl bir yaşlı olacağını söyleyeyim!
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Randevu Al