Erkekler daha çok kıskanıyor

eCift.com’un yeni araştırması, sevgililerin arkadaşlarına bakış açısını çarpıcı bir şekilde ortaya koydu. Erkekler daha çok kıskanıyor.

Erkekler daha çok kıskanıyor

eCift.com’un yeni araştırması, sevgililerin arkadaşlarına bakış açısını çarpıcı bir şekilde ortaya koydu. Erkekler daha çok kıskanıyor.

kiskanclik“Sevgilinizin en yakın arkadaşının hemcinsiniz olması sizi rahatsız eder mi?” sorusuna verilen cevaplarda bu durumdan en fazla erkeklerin rahatsız olduğu ortaya çıktı. Çoğunlukla sevginin göstergesi olarak kabul edilen kıskançlık daha çok kadınlara özgü bir duygu gibi algılanır. İlişkinin bazen tuzu biberi bazen de sadece biberi olan kıskançlığın kadınlara özgü olmadığı bir kez daha ortaya çıktı. Peki ya arkadaşlar? Sevgilinizin en yakın arkadaşı sizin de en yakın arkadaşınız ya da düşmanınız olabilir. Peki ya sevgilinizin en yakın arkadaşı hemcinsinizse, bu sizi rahatsız eder mi? 5 milyona yakın üyesiyle sevgili ya da eş arayanların güvenilir adresi olan eCift.com, yeni anketinde bu sorunun cevabını aradı. “Sevgilinizin en yakın arkadaşının hemcinsiniz olması sizi rahatsız eder mi?” sorusuna karşılık şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıktı. Yapılan ankette sevgilisinin en yakın arkadaşının hemcinsi olmasının en fazla erkekleri rahatsız ettiği ortaya çıktı. Ankete katılan erkeklerin yüzde 60’ı sevgililerinin en yakın arkadaşının erkek olmasından rahatsızlık duyabileceğini belirtti.  Ankete katılan kadınlarınsa sadece yüzde 20'si "evet rahatsız eder" cevabını verdi. Ankette ortaya çıkan bir başka sonuç ise hemcinsini kıskananların 31-44 yaş erkek grubundaki  üniversite mezunları olması. İl sıralamasında ise İstanbul, Ankara ve İzmir başı çeken şehirler arasında. eCift.com
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Öğrenilmiş çaresizlik nedir? Öğrenilmiş çaresizlik sendromu, başarma isteğini yok ediyor!
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Randevu Al