Erkekler bu konuda kadınlara fark attı

Zayıflamaya çalışan 1.2 milyon insan üzerinde yapılan bir çalışmaya göre erkekler kadınlardan daha başarılı çünkü erkekler diyete girdiklerinde daha iyi odaklanabiliyorlar ve tatlı, çikolata gibi yiyeceklere daha az zaafiyet duyuyorlar.

Erkekler bu konuda kadınlara fark attı

Zayıflamaya çalışan 1.2 milyon insan üzerinde yapılan bir çalışmaya göre erkekler kadınlardan daha başarılı çünkü erkekler diyete girdiklerinde daha iyi odaklanabiliyorlar ve tatlı, çikolata gibi yiyeceklere daha az zaafiyet duyuyorlar.

erkeklerfarkEğer erkek arkadaşı ya da eşiyle diyete girmiş bir kadınsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz ama üzülmeyin kesinlikle yalnız değilsiniz.Zayıflamaya çalışan 1.2 milyon insan üzerinde yapılan bir çalışmaya göre erkekler kadınlardan daha başarılı çünkü erkekler diyete girdiklerinde daha iyi odaklanabiliyorlar ve tatlı, çikolata gibi yiyeceklere daha az zaafiyet duyuyorlar. 12 haftalık bir diyetin ardından erkekler 6 kilo verirken kadınlar sadece 4 kilo 900 gram kaybediyorlar. Araştırmayı yürüten Slimming World, erkeklerin başarılı olduğunu çünkü kendilerine bir tabak bisküvi sunulunca bunu reddetmekte kadınlar kadar zorlanmadıklarını ya da moralleri bozulunca "duygusal yeme" gibi alışkanlıklarının olmadığını belirtti.

ERKEKLERİN KAS KÜTLELERİ DAHA FAZLA

Erkekler kilo vermede birçok açıdan daha şanslılar. Kas kütleleri kadınlardan daha fazla olduğu için erkeklerin metabolizması daha kolay çalışıyor ve kadınlar gibi birçok başarısız diyet denemeleri olmamış oluyor. Araştırmayı yapan ekipten Dr. Jacquie Lavin, "Çalışmalar gösteriyor ki erkeklerin beyni kadınlara oranla daha fazla çözüm odaklı ve bir kere yeme planına alıştıklarında sürdürmekte zorluk çekmiyorlar. Kadınlar ise daha fazla duygusal desteğe ihtiyaç duyuyorlar ve stres, duygusal dalgalanmalar onların diyetini daha fazla sabote edebiliyor." Lavin yine de kadın ve erkek diye kategorize etmenin doğru olmadığını, kadın veya erkek fark etmeksizin her bireyin farklı iradeye sahip olduğunun altını çizdi. Lavin ayrıca "Bu farklardan yola çıkarak kadın ve erkek için ayrı ayrı daha esnek programlar oluşturulabilir" dedi. BBC
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Randevu Al