En mutlu insanlar!

Dünyanın en mutlu insanları sıralamasında Latin Amerikalıların ilk sırada yer aldığı bildirildi.

En mutlu insanlar!
Dünyanın en mutlu insanları sıralamasında  Latin Amerikalıların ilk sırada yer aldığı bildirildi. en_mutlu_insanlarGallup şirketinin yaptığı araştırmaya göre, en mutlu insanların yaşadığı  10 ülkeden 7'si Latin Amerika'da bulunuyor. Araştırmaya 148 ülkeden yaklaşık 150 bin kişiye “geçen yıl iyi  dinlendiniz mi, saygı gördünüz mü, çok fazla gülümsediniz ya da güldünüz mü,  enteresan bir şey duyup yaptınız mı, önceki gününüzden keyif aldınız mı”  soruları soruldu.

DEPRESYONDAN KOLAYCA KURTULUN!

Sonuçlara göre Panama ve Paraguay, en mutlu insanların bulunduğu ülkeler  sıralamasında başı çekti. Onları El Salvador, Venezuela, Trinidad ve Tobago,  Tayland, Guatemala, Filipinler, Ekvador ve Kosta Rika takip etti. Araştırma ayrıca, en karamsarların dünyanın en zengin ve düzenli  şehirlerinden Singapur'da yaşadığını ortaya koydu. Gelişmiş ülkeler Almanya ve Fransa, Somali ile 47. sırayı paylaştı. ABD  ise kendine 33. sırada yer buldu. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al