Deprem Travma Psikolojisi

En favori çalışan olmanın 7 yolu

Müdürünüzün en favori çalışanı olmak istiyorsanız bu önerilere kulak verin. The Muse favori çalışan olmanın yollarını şöyle açıklıyor:

En favori çalışan olmanın 7 yolu

Müdürünüzün en favori çalışanı olmak istiyorsanız bu önerilere kulak verin. The Muse favori çalışan olmanın yollarını şöyle açıklıyor:

EN FAVORİ ÇALIŞAN OLMANIN 7 YOLU

MÜDÜRÜNÜZÜ TANIYIN

mudurcalisanMüdürünüzün çalışma düzenini ve karakterini çözümlemeden onun hayatını kolaylaştırmanız ve favori çalışanı olmanız pek mümkün değil. Oturup sizden ne istediğini düşünün. Sizden mail atmanızı mı istiyor yoksa kapısını çalmanızı ve bizzat iletmenizi mi? İşin her aşamasında bilgi geçmenizi mi tercih eder yoksa iş bittiğinde halletmiş bir şekilde karşısına geçmenizi mi? Bu ve benzeri soruların cevapları doğrultusunda davranışlarını düzenleyin.

MÜDÜRÜNÜZÜN HEDEFLERİNİ BİLİN

Çalışan olarak sadece kendi hedeflerinize odaklanmak gibi bir hata yapmayın. Müdürünüzün hedeflerini de bilirseniz o yönde çalışmalarınızı yoğunlaştırabilir ve gözüne girebilirsiniz.

SÜRPRİZLERDEN KAÇININ

Müdürünüze asla sürpriz yapmayın. Sürprizden kastımız elbette hediye almak, doğum günü partisi düzenlemek vs değil :) Bir müşterinin bütçeyi geri çekeceğini hissediyorsanız hemen bilgi vermeniz önemlidir. Olumsuz bir durum gerçekleştiğinde " Ben hissetmiştim ama söylemek istemedim" demek sizin ileri görüşlü olduğunuzu değil risk yönetimini başaramadığınızı gösterir.

MÜDÜRÜNÜZ SİZE BAKICILIK YAPMAZ

Hastalık gibi durumlarda sağlık sigortası vs konularla uğraşırken müdürünüzün her adımda size yol göstermesini beklemeyin. İnsan Kaynakları ihtiyacınız olan bilgileri sunmak için hazır duruyor. Kendi işinizi kendiniz halledin ki özgüveni yüksek ve iş halledebilen bir karaktere sahip olduğunuz anlaşılsın.

TESLİM GÜNÜNÜ GEÇİRMEYİN

Size verilen görevleri teslim ederken 1 saat bile olsa geçirmemeye çalışın. Hatta mümkünse bir müddet erken  teslim etmeye çalışın.

ÇÖZÜMLE GİDİN, SORUNLA DEĞİL

Müdürünüzün kapısını sorunlarla çalmayı alışkanlık haline getirmeyin. Her zaman çözüm odaklı olun.

SÖYLEDİĞİNİZİ YAPIN, YAPTIĞINIZI SÖYLEYİN

Sözünüzün eri olun. Gereksiz sorumluluklar almanıza gerek yok. Yapamayacağınız şeylerin sözünü vermeyin. THE MUSE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al