Deprem Travma Psikolojisi

En çok bu sözler çileden çıkarıyor!

Eşlerinizin sıkça kullandığı ve bizim duymaktan en nefret ettiğimiz cümleler neler dersiniz?

En çok bu sözler çileden çıkarıyor!

Eşlerinizin sıkça kullandığı ve bizim duymaktan en nefret ettiğimiz cümleler neler dersiniz? cildirtansozlerErkek ve kadın doğası gereği birbirinden farklı yapılara sahiptir. Genelde kadınlar daha naif ve kırılgan, erkekler ise biraz daha yüzeysel düşünen ve hareket eden bir yapıya sahiptir. Tabii ki bu bir kural değildir ve istisnalar kesinlikle kaideyi bozmaz.

Beğenileri, istekleri, ruh halleri, zevk aldıkları şeyler, hatta konuşma tarzları bile birbirinden farklı olan bu iki cinsin birisi için espiri olarak değerlendirilen bir söz, bir diğeri için çok kırıcı bir söz olabilir mesela. Peki, eşlerimizin sıkça kullandığı ve bizim duymaktan en nefret ettiğimiz cümleler neler dersiniz?

İŞTE KADINLARI VE ERKEKLERİ ÇİLEDEN ÇIKARAN O SÖZLER... -Biraz kilo mu aldın sen? -Yaşlandıkça annene benziyorsun. -Akşam yemekte ne var? -Dırdırından bıktım -Kadınlar futboldan ne anlar -Bir türlü öğrenemedin şu araba kullanmayı -Elbise dolabın ağzına kadar dolu, doymadın alışveriş yapmaya -Arkadaşlarla maç izleyeceğiz -Bakarız -Bu gece olmaz, başım ağrıyor -Ben senin hizmetçin değilim -Yaşlandıkça babana benziyorsun -Giyecek hiçbir şeyim kalmadı -Kirli çamaşırlarını sepete atsan ölür müsün -Ellerin temiz mi? -Beni kimler istedi de evlenmedim. Ah kafam ah! -Benim gibisini buldun da bunama -Sana aslanlar gibi evlatlar verdim yıllarca saçımı süpürge ettim -Muayyen günümdeyim, sinirliyim.

MAHMURE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al