Deprem Travma Psikolojisi

Emzirme süresince yeni annelere öneriler

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vefik Arıca, annelere emzirme süresince neler yapmaları gerektiği ile ilgili bilgiler verdi.

Emzirme süresince yeni annelere öneriler

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vefik Arıca, annelere emzirme süresince neler yapmaları gerektiği ile ilgili bilgiler verdi.

anneemzirme* Doğumdan sonra bebeğinizi emzirirken gebelik öncesi döneme göre daha fazla sıvı tüketin.

AY AY BEBEK GELİŞİMİ

* Kalsiyum yönünden zengin süt-yoğurt-peynir-kaşar peyniri, belirtilen miktarlarda düzenli olarak tüketin. * Her gün 1 adet yumurta ve etli sebze yemeği veya kurubaklagil tüketin. * Her gün diyetinizde vitaminlerden zengin sebze-meyve-salata tüketmeye çalışın. * Yemeklerinizde iyotlu tuz kullanın. * Yemeklerle birlikte mümkün olduğunca çay tüketmeyin. Yemek yendikten 1-2 saat sonra mümkünse limonla birlikte çay için. * İçeceklerden ıhlamur, nane, kuşburnu gibi bitki çaylarını tercih edin. * Sigara ve alkol kullanmayın. * Hazır meyve suları-kolalı içecekler yerine taze meyve suları, ayran kullanmaya özen gösterin ve C vitamininden zengin içecekleri öğünlerde kullanın. * Emzirme süresince ilk 6-7 ay zayıflama diyeti uygulamayın. * Gebelikte fazla kilo alındı ise fazla kalorili besinleri tüketmemeye çalışın. (Aşırı şeker, yağ, unlu besinler…) HÜRRİYET AİLE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al