EMZİRME DEPRESYONU ÖNLÜYOR

EMZİRME DEPRESYONU ÖNLÜYOR

A.A

Emziren annelerde doğum sonrası depresyon ile meme ve yumurtalık  kanserleriçok daha az görülüyor.

 


Toplum Sağlığı Araştırma ve  Geliştirme Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nazmi Zengin, ABD'de Harvard Üniversitesi  tarafından Boston Çocuk Hastanesiyle ortalaşa yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar çıktı.
        
Doğum sonrası depresyonun da kadınlarda görülen ve onların en büyük hazzı  olan annelik duygusunu yaşamalarını gölgeleyen bir hastalık olduğunu anlatan  Zengin, emziren annelerde doğum sonrası depresyon ile meme ve yumurtalık  kanserlerinin daha az görüldüğünü dile getirdi.

Zengin, hazır mamaların hem ekonomik hem de sağlık bakımından zararlı  olduğunu, bu mamalarda anne sütünde bulunan besinlerin, vitaminlerin ve  bağışıklığı güçlendiren maddelerin birarada bulunmasının mümkün olmadığını  sözlerine ekledi.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al