EINSTEIN'DAN DAHA ZEKİ

EINSTEIN'DAN DAHA ZEKİ

Milliyet

İngiltere'de yaşayan 11 yaşındaki öğrenci Victoria Cowie, girdiği zeka testinde aldığı sonuçla sükse yarattı.

 


İngiltere’de yaşayan 11 yaşındaki öğrenci Victoria Cowie’nin zeka katsayısının (IQ) 162 olduğu ortaya çıktı. Girdiği zeka testinde aldığı sonuçla sükse yaratan Cowie’nin annesi Alison “Sınav sonuçları açıklandığında onu yüzde birlik dilim içine yerleştirdiler.

İnternetten bakınca bu rakamın Alman bilim adamı Albert Einstein, Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve İngiliz dahi Stephen Hawking’den daha yüksek olduğunu öğrendik” dedi.

Einstein, Gates ve Hawking’in IQ seviyelerinin 160 olduğu bildirildi. Bilim adamlarına göre ortalama bir insanın IQ seviyesi 100 civarındadır. Veteriner olmak isteyen Cowie’ye, sınav sonucunun ortaya çıkmasının ardından birçok okuldan burs teklifi geldiği belirtildi. Cowie aldığı 162 puanla süper zekilerin dahil olabildiği MENSA grubuna dahil olabileceği açıklandı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al