Ediz'in fotoğrafları 10 kat fazla like alıyor

2012 yılında kendisi gibi müzisyen olan Nida Kaçar ile dünya evine giren Özgün, bu evlilikten bir çocuk sahibi oldu. Ünlü şarkıcı, babalığın çok özel bir duygu olduğunu söylüyor. Down sendromlu Ediz adında bir oğlu olan Özgün, bu durumu bir hastalık olarak görmediğinin altını çiziyor.

Ediz'in fotoğrafları 10 kat fazla like alıyor

Şarkıcı Ediz, merak edilenleri epsikiyatri.com için anlattı:

Eşinizde sizde sanatçısınız.Aile olarak ortak zamanları nasıl belirliyorsunuz? Belirli rutinleriniz var mı?Aile içinde olmazsa olmazlarınız neler?
Aslında bizim çok rutin bir hayatımız var. Birazcık Ediz ağırlıklı gidiyoruz. Özellikle pandemi döneminde benim işlerimin artık olmaması,durma noktasına gelmesinden dolayı,eşim de aynı şekilde, yaklaşık 6 aydır evdeyiz. Özellikle Ediz'in de bu hastalığı kapmaması, çünkü maske takmıyor, dışarda onu korumak zorlaşıyor. Aslında normal zamanda tabi benim işlerim de oluyor, hafta sonları gece geç saatlerde oluyor. Ya da gündüz gidip geliyoruz. Biz yoksak babaannesi ve dedesi bakıyor Ediz'e. Onun dışında genel olarak sabah altı, altı buçuk gibi kalkıyoruz.

Sosyal medyada paylaşım yaparken dikkat ediyor musunuz? Çok like alır, almaz diye. Hiç böyle bir kaygı taşıyor musunuz? Bir de olumsuz yorumlara karşı tavrınız ne oluyor?
İnstagrama baktığınız zaman pek çok insanın paylaşımlarına, fazla süslü, gerçeklikten uzak, filtreli bir dünya görüyorum orada ama, bizim paylaşımlarımıza dikkat ettiyseniz hep doğal bir an yakalanırsa, duygusu varsa onu paylaşmak adına paylaşıyoruz. Açıkçası kendi adıma paylaşımlarımın beğenilerini takip ediyorum. İşle ilgili paylaşımlarımı, şarkı çıkarttığım vakit, şarkının YouTube linkini paylaştığım vakit ne kadar beğenilmiş, dinlenilmiş, ya da şarkıyla ilgili yorumlar nasıl. Olumsuz yorumlar her ne kadar ilk başta beni biraz rahatsız etsede,acaba ne yapabiliriz,gerçeklik payı var mı,bunu söyleyenler çoğunlukta mı,ya da nasıl bir kitle bunu söylüyor. Mutlaka takip ediyorum. Çok şükür çoğunlukla olumlu yorumlar geliyor. Ediz'in fotoğrafları benden 10 kat fazla like alıyor.

Sosyal medyada yorumlara cevap veriyor musunuz?

Fazla zaman ayıramıyoru. Ama bazen içten yazılmış şeyler gördüğümden ufak tefek cevap vermeye çalışıyorum. Çünkü zamanım olmuyor. 2-3 günde bir paylaşım yapabiliyorum. Çünkü Ediz telefonu görünce çizgi film izlemek istiyor. Telefonunu kaçıyoruz o yüzden. Ama genelde okumaya çalışıyorum.

Sosyal medya veya medya ailemi veya çevremi yıpratabilir diye bir kaygınız var mı?

Ağır bir magazin değerimiz olmadığı için çok kaygım yok. Daha çok negatif şeyler dikkat çektiği için bizim hayatımızda böyle şeyler yok.

Pandemi döneminde neler yaşadınız?

Genel olarak yaşadığım hayattan farklı bir hayat yaşamıyorum. Ben çok dolaşmayı, gezmeyi, tozmayı seven bir insan değilim. Sokağa çıkınca bir gerginlik oluyor ağzımızda maskeler falan. 6 aydır dışarıda bir su bile içmedik, yemek bile yemedik. Mümkün olduğu kadar evde vakit geçirmeye çalışıyoruz. Bu bir süreç diye kabul etmeye çalışıyorum.Bir şey yapamıyorum değil yapmamam lazım diye düşünüyorum.  Hoş bir durum değil. Mesleğimizi yapamıyoruz. İlk darbeyi yiyen grubuz biz müzik sektörü olarak.

Hiç unutamadığınız bir anınız var mı?

Ediz'in doğduğu onu kucağıma aldığım an bambaşka. Ediz'le ilk karşılaşma anı hiç gözümün önünden gitmiyor. Bir aydınlanma oluyor o an. 35 yaşında baba oldum. 35 senedir hiç hissetmediğiniz bir duyguyu hissediyorsunuz. Başta çok tatlı olmasa da dramatik olsa da Ediz'in her bir adımı, her gün yeni bir anı oluyor benim için. Bir şey istemesi bile, yemeğini kendi yiyebilmesi bile çok büyük mutluluk yaşatıyor.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Down sendromlu çocukların gelişimini desteklemenin en birincil yolunun ailenin çocukla etkili iletişim kurması olduğunu belirten uzmanlar, çocukla ile
  • Genetik bir bozukluk olarak bilinen down sendromu, anormal bir hücre bölünmesi sırasında 21. kromozomun çiftinden fazla bulunması ya da tam kopyasının
  • DNA hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz?
  • Evde kalmak down sendromlu bireyleri olumsuz etkiledi. Down sendromlu bireylere pandemide nasıl yaklaşılmalı? Pandemide down sendromlu bireylerin geli
  • Ülkemizde her yıl birçok bebek down sendromu ile dünyaya gelmektedir. Down sendromu, genetik düzensizlik sonucu 21. kromozom çiftinde fazladan bir kro
  • Randevu Al