DUYGUSAL İLİŞKİDE YAŞANAN TRAVMALAR

DUYGUSAL İLİŞKİDE YAŞANAN TRAVMALAR

NP Grup

İlişkilerde yaşanan yaralanmaların kişide meydana getirdiği travmalar hayat kalitesini nasıl düşürüyor? Boşanmaların giderek artış gösterdiği günümüzde ilişki sırasında yaşanan travmaların izi silinebilir mi?

Bu yaralanmalar sonrasında baş gösteren 'yalnız kadınlar' sendromu nasıl tedavi edilir? Evliliğe cesareti kıran ilişki sırasında yaşanan travmalar ve uygulanan tedavileri uzmanlar ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Neden giderek gençler evlilik sorumluluğundan kaçıyor, duygusal ilişkilerde baş gösteren kolay kaçışlar ve yaşanan travmalar konu edileceği İyi Bak Kendine programında genel açıdan travmanın ne olduğu, özellikle psikolojik travmaya neden olan duygusal yanlışların neler olduğu, travma sırasında kişinin yaşadığı duygu durumun nasıl olduğu konusu ele alınacak. Tavmadan etkilenme, yaralanma kişiye göre değişir mi? Travma sonrasında kişinin davranışları ne şekilde olur? Travma oluşturan en yaygın olaylar nelerdir? Doğal afetler yıl dönümlerinde kişi neler yaşar neler hisseder? Sokakta kapkaça maruz kalan kişiler travma etkisini nasıl yaşıyor? Taciz veya tecavüze ya da istismara uğrayanların ruhsal yaralanmaları nasıl tedavi edilebilir? İş kazaları nedeniyle yaşanan travma, ani gelişen hastalıklar, ameliyatlar sonrasında yaşanan travmalar ile ilişki içinde meydana gelen güvensizlik meydana getiren travmaların arasındaki temel farklar nelerdir? Eşi tarafından travmaya maruz bırakılan her kişinin olaya verdiği tepkilerin farklı oluşunun sebepleri nelerdir? Travma sonrasında oluşan stres bozukluğu nasıl tedavi edilir?  Travma yaşayan kişinin uyku durumu nasıldır?

Kabuslar görülür mü? Travmada iştah azalır mı? Travmada vücutta uyuşma gibi belirtiler olur mu?

Duygusal travma ile diğer travmalarda EMDR tedavisi nasıl uygulandığı ve kişiye neler sağladığı gibi konuların ele alınacağı 'İyi Bak Kendine' programının konukları Memory Center Bağdat Caddesi Polikliniğinden Uzman psikolog Zehra Erol ile NPİSTANBUL Hastanesinden Psikiyatri Uzmanı Gökben Hızlı Sayar konuyu enine boyuna irdeleyecek ve cevaplar arayacaklar.

Konuyla ilgili soruların canlı bağlantılar ile seyirci sorularının alınacağı ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorularının da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacağı Ayhan Pala'nın yönetmenliğinde Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu kendine iyi bakmak isteyenlerin 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de..

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al