DÜNYAYI DOLAŞIYOR

DÜNYAYI DOLAŞIYOR

A.A

Damien Gandon  Stresten kurtulmak için, yolculuğunun 5'inci ayında Isparta'nın Yenişarbademli ilçesine ulaştı.

 


Stres dolu  şehir hayatından kurtulmak için dünya yolculuğuna çıkan Fransız Damien Gandon  (26), yolculuğunun 5'inci ayında Isparta'nın Yenişarbademli ilçesine ulaştı.

Gandon, Fransa'nın başkenti Paris'te  mimarlık yaptığını ancak yoğun iş temposu ve kalabalık şehir hayatından  sıkıldığını ve işinden ayrılarak dünyayı gezmeye başladığını söyledi.

Geçen yıl 3 Kasımda İtalya'dan başladığı yolculuğunda, Slovenya,  Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Arnavutluk'u ziyaret ettiğini belirten  Gandon, Yunanistan'da tanıştığı Amerikalı gezgin Zoe Touloupas ile 1 Martta  Bodrum üzerinden Türkiye'ye geldiklerini anlattı.

Yolculuğu boyunca sayısız güzel anı yaşadığını ifade eden Gandon,  Yunanistan'da bir mağarada Zoe Touloupas ile üç hafta kaldıklarını kaydetti. İlk  beş günün ardından erzaklarının bittiğini ve yiyecek bulmakta zorlandıklarını  ifade eden Gandon, “ Mağaraya en yakın kasaba 55 kilometre mesafedeydi.  Mağaradaki halimizi gören insanlar hiç çekinmeden bize yiyecek getirdiler. Bizim  için güzel bir deneyimdi” diye konuştu.

Daha sonra tek başına devam ettiği yolculuğuna, Yenişarbademli'de  tanıştığı üniversiteli öğrencilerin evlerine daveti üzerine birkaç gün mola  verdiğini belirten Gandon, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yolculuğum benim için yeni bir yaşam tarzı oldu. Plansız devam ettiğim  bu yeni hayatımda, nereye gideceğim, neler yapacağım konusunda verdiğim  kararlardan asla korkmuyorum. Hayata daima gülümseyerek bakarsanız, her şeyi  gerçekleştirebilirsiniz. Hayat size istediklerinizi verir.”

Yolculuğunu, yeni insanlarla tanışmak için yürüyerek yapmayı tercih  ettiği ancak bazen otostop yapmak zorunda kaldığını belirten Gandon, seyahatine  Türkiye'nin ardından, Azerbaycan ya da Suriye'ye geçerek devam edeceğini  bildirdi. Gandon, “Yolculuğuma ne zaman son vereceğimi henüz düşünmedim ancak  beni bekleyen bir ailem ve arkadaşlarım var. Bir gün Fransa'daki hayatıma geri  döneceğim” dedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al