Deprem Travma Psikolojisi

Dünyaya gelmek için en iyi ülkeler

Çoğu çift, günümüzün yaşan koşullarında dünyaya bir bebek getirmek konusunda çekimser davranıyor. işte dünyaya gelmek için en iyi ülkeler.

Dünyaya gelmek için en iyi ülkeler

Çoğu çift, günümüzün yaşan koşullarında dünyaya bir bebek getirmek konusunda çekimser davranıyor. işte dünyaya gelmek için en iyi ülkeler.

eniyiulkelerBaşta Avrupa olmak üzere, gelişmiş ülkelerde doğum oranlarının düşmesine bağlı olarak, "dünyaya gelme hakkı" da tartışılmaya başlandı. 1988 yılında, dünyaya gelmek  daha doğru bir ifadeyle çocuk getirmek için seçilebilecek en iyi ülkelerin sıralaması yapıldı. Listenin en üstünde Amerika vardı. The Economist aynı araştırmayı geçen yıl da yaptı. Yaşam kalite indexiyle ilişkili olan araştırmada kişilere hayatlarından ne kadar memnun oldukları soruldu. Ülkeler; coğrafi faktörler ve zaman içinde çok yavaş değişen demografi, sosyal ve kültürel karakteristiklerin de sabit olarak tutulduğu araştırmada, zenginlik, suç oranı, kamu kurumlarına güven gibi göstergelere göre sıralandı. İsviçre’nin başı çektiği 80 ülke arasında Türkiye, 51. sırada yer alıyor. The Economis araştırmasının sıralaması şöyle: İSVİÇRE AVUSTURALYA NORVEÇ İSVEÇ DANİMARKA SİNGAPUR YENİ ZELANDA HOLLANDA KANADA HONG KONG FİNLANDİYA İRLANDA AVUSTURYA TAYVAN BELÇİKA ALMANYA AMERİKA BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ GÜNEY KORE İSRAİL İTALYA KUVEYT ŞİLİ KIBRIS JAPONYA FRANSA İNGİLTERE ÇEK CUMHURİYETİ İSPANYA KOSTA RİCA PORTEKİZ SLOVENYA POLONYA YUNANİSTAN SLOVAKYA MALEZYA BREZİLYA SUUDİ ARABİSTAN MEKSİKA ARJANTİN KÜBA KOLOMBİA PERU ESTONYA VENEZUELLA HIRVATİSTAN MACARİSTAN LETONYA ÇİN TAYLAND TÜRKİYE DOMİNİK CUMHURİYETİ KUZEY AFRİKA CEZAYİR SIRBİSTAN DHA  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al