Dünyanın en yaşlı yeni evlileri

İngiltere’de 102 yaşındaki ‘yaşlı romantik’ George Kirby, 27 yıldır birlikte olduğu 91 yaşındaki sevgilisi Doreen Luckie’ye evlenme teklif etti.

Dünyanın en yaşlı yeni evlileri
Paylaş:

'Dünyanın en yaşlı yeni evlileri' olacaklar...

İngiltere’de 102 yaşındaki ‘yaşlı romantik’ George Kirby, 27 yıldır birlikte olduğu 91 yaşındaki sevgilisi Doreen Luckie’ye evlenme teklif etti. enyasliciftÇiftin, Kirby 103 yaşına bastıktan sonra 12 Haziran günü evleneceği açıklandı.

BU BİR REKOR: ‘EN YAŞLI YENİ EVLİLER’ Nikâhlarından sonra tarihin ‘en yaşlı yeni evlileri’ unvanını alacak olan çift, artık çocuklarının baskısına dayanamadıkları için evlenmeyi kabul ettiklerini söyledi.

Telegraph gazetesine konuşan Kirby “Sanırım artık evliliğin zamanı geldi. Ben gerçekten de yaşımı hissetmiyorum. Doreen genç kalmamı sağlıyor. Ama evlenme teklif ederken dizimin üzerine çökemedim. Çünkü çöksem ayağa kalkamazdım” dedi.

‘KISA SÜRELİĞİNE DE OLSA EVLENELİM’ Damat adayı sözlerini “Bir akşam yemek yiyorduk ve Doreen’e ‘Kısa süre için de olsa benimle evlenmek ister misin’ diye sordum. ‘Evet’ dediğinde çok mutlu oldum” diye bitirdi. Doreen Luckie ise “Utangaç bir gelin olmayacağım ancak düğünü düşündükçe heyecanlanmadan edemiyorum” dedi.

ÇÖPÇATAN SİTESİNDE TANIŞTILAR George Kirby, 1988 yılında, 76 yaşındayken yaşlılar için çöpçatanlık hizmetleri veren bir kurum sayesinde 36 yıllık eşini 3 yıl önce kaybetmiş olan Luckie ile tanıştı. Çift, 2 yıl ilişki yaşadıktan sonra 1990’da birlikte yaşamaya başladı ve o zamandan beri de hiç ayrılmadı. Kirby’nin 63 yaşındaki oğlunun düğünde sağdıçlık yapacağı da açıklandı. DAILY NEWS