Dünyanın en ilginç organ rekorları

Guiness Rekorlar Kitabı'nda bir çok enteresan rekor var ama "En acayip organ rekorları" sizi en çok etkileyenleri olabilir.

Dünyanın en ilginç organ rekorları
Paylaş:

İşte 38 santimlik bele sahip kadından, dünyanın en uzun dilli kadınına kadar rekorlar.

GERÇEKTEN "BİR KARIŞ BEL"

Cathie Jung Dünyanın en ince belli kadını 38 santim

Cathie Jung'ın inanılmaz ince beli kırılması zor bir rekorun da sahibi ayrıca. Bu bele sahip olmak için yıllarca korse giyen kadın 38 santimlik beliyle yaşayan en ince belli kadını. Ancak ondan daha ince belli olan Ethel Granger 33 santim ile eğer hala yaşıyor olsaydı rekoru elinde tutacaktı.

ONUN YANINDA "BACAK KADAR BOYUNUZ" VAR

Svetlana Pankratova

1 Metre 32 santimden uzunluğunda bacaklarıyla dünyanın en uzun bacaklı kadını Svetlana Pankratova... Rus kadınlarının güzelliğiyle ünlü olmasının yanı sıra genç kadın uzun bacaklarıyla da bu ünvanlara bir yenisini eklemiş.

Genç kadın 2009 yılında Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.

BİR TÜRK'ÜN REKORLAR KİTABINA GİRİŞİ

Mehmet Özyürek

Ve işte listenin Türk rekortmeni... Bir Türk hangi organıyla Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi diye sorarsanız tabii ki de burnu. Denyanın en çok burun ameliyatının yapıldığı ülkelerin başında gelen Türkiye bu konuda rekor sahibi. Artvinli Mehmet Özyürek 1949 doğumlu ve 2007 yılında 8.8 santimlik burnuyla rekorlar kitabına girmeyi başardı.

"SENİN DİLİN ÇOK UZADI"

Annika Irmler

Eğer Annika Türkiye'de olsaydı hemen her gün "Senin dilin çok uzadı" esprisine maruz kalacaktı. Çünkü o dünyanın en uzun dilli kadını. 7 santim uzunluğunda bir dile sahip.

CADI SİLA

Lee Redmond

90'larda çocuk olanlar iyi bilir Hugo'nun Cadı Sila'sını. İşte bayan Redmond'un rekoru biraz onu andırıyor... Çünkü kendisi bir trafik kazasında tırnaklarını kaybedene kadar dünyanın en uzun tırnaklı kadınıydı. Toplam tırnak uzunluğu ise 8 metre 65 santimetre idi.

Kendisi tırnaklarını 1979 yılından 2009 yılına kadar hiç kesmedi.

EN BÜYÜK ELLİ KADIN

Lui Hua

Çinli Lui Hua dünyanın en büyük elli kadını. Makrodaktili hastası olan kadının sadece sol elinde bu hastalık mevcut. Hua'nın sol baş parmağı 25 santimetre uzunluğunda.

12 PARMAĞINDA 12 MARİFET

Devendra Harne ve Pranamya Menaria

Çok parmaklılık hastalığıyla doğan bu iki genç a damın toplamda 25'er parmağı var. Ellerinde 6 parmak bulunan çocukların ayaklarında ise toplam 13 parmak var.

KİMSE BENİM KAŞLARIM ÇOK GÜR DEMESİN

Frank Ames

Frank Ames'i görmeyen hiç kimse "Benim kaşlarım çok gür demesin" çünkü Ames'in rekoru dünyanın en uzun kaşlı adamı olması. Birçok kişinin aklına gelmediğinden midir yoksa kırılamayacak bir rekor olduğundan mı bilinmez ama 2003 yılında rekorlar kitabına giren adamın kaşları toplam 9 santim 6 milim uzunluğunda.

RADİKALBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: