Deprem Travma Psikolojisi

'Dünya insanlık sorunu yaşıyor'

Doç. Dr. Merve Kavakçı: Dünya insanlık sorunu yaşıyor

'Dünya insanlık sorunu yaşıyor'

Üsküdar Üniversitesi Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAMER) Müdürü Doç. Dr. Merve Kavakçı, Masum Eli Derneği'nin düzenlediği "Dünden Bugüne Suriye" adlı panele konuşmacı olarak katıldı. Tarihçi ve Yazar Mustafa Armağan, Araştırmacı Psikolog Yasemin Taş ve Masumeli Derneği Başkanı Esra Armağan katıldı. Panelistler, Suriye ve Ortadoğu üzerine siyasi analizler yaptı ve geçmişten günümüze Suriye politikasını ele aldı.

'Dünya insanlık sorunu yaşıyor'Üsküdar Belediyesi'nin Çengelköy'deki Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde düzenlenen panelde dikkat çekici bir konuşma yapan Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Merve Kavakçı, 11 Eylül saldırısından başlayarak bugüne kadar gelen süreci değerlendirdi.

11 Eylül saldırılarının olduğu dönemde ABD'de olan ve o günleri yaşayan Kavakçı, o yıllarla şimdiki Türkiye'yi mukayese ederek, değişen rollere değindi.

Kavakçı; "Birilerinin rol model kategorilerinden çıkıp, başka birilerinin rol model kategorilerine girdiğiniz zaman, zalimlerden uzaklaşıp, mazlumların sesi olduğunuz zaman, tabii ki birileri gecenin bir yarısında, Temmuz’un bir gecesinde, hepinize bombaları yağdırır." dedi.

Mülteci sorunu ve Suriyeli göçmenler konusuna ilişkin de önemli değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Merve Kavakçı, Dünya'nın insanlık sorunu yaşadığını, meselenin doğu-batı ya da zıtlık meselesi olarak değil zihniyet meselesi olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • 11. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi ‘ne rekor katılımla gerçekleşti.
  • 10. Uluslarası İletişim Günleri uluslararası bilgi şölenine dönüştü.
  • Emperyalizm ve antiemperyalizm mücadelesinin yeni versiyonu: “Dijitalleşme”
  • 19. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde başladı.
  • Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere Startup İdea Yarışması ile destek.
  • Yetişkin ve çocuk ağız diş sağlığı hizmeti veren Üsküdar Diş Hastanesi açıldı.
  • Randevu Al